Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Állampapírba szeretnék befekte...

Állampapírba szeretnék befektetni. Az összeg áthelyezését hogyan oldjam meg?

Figyelt kérdés
30 millió Ft megtakarításom van az OTP számlámon, ezt szeretném állampapírba fektetni. Ha jól gondolom az összeget át kell mozgatnom majd az Államkincstárba valamilyen módon. Hogyan oldhatom meg, hogy ne legyen többszázezres/milliós kezelési költség? Vagy olyan formában is működhet, hogy én állampapír vásárolok, és akkor az nem utalásnak minősül, hanem vásárlásnak?

nov. 25. 20:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
73%
Bankkartyaval ingyen tudsz vasarolni az Allamkincstarnal is.
nov. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
30%
ha nem bankkártyával veszed, hanem az államkincstári számládra utalod, ott lesz utalási díj. Tapasztalat.
nov. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
És melyik éri meg jobban? Egyáltalán van-e olyan módja államkincstári számlára utalni, hogy ne legyen utalási díj? Egyik ismerősöm mondott valami olyat, hogy 24 órára lehet kérni, hogy ne legyen tranzakciós díj direkt nagy összegek utalására.
nov. 25. 21:42
 4/16 anonim ***** válasza:
50%

"Egyik ismerősöm mondott valami olyat, hogy 24 órára lehet kérni, hogy ne legyen tranzakciós díj direkt nagy összegek utalására."


Ez miért érné meg bármelyik banknak?

nov. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

#4

Hogy kedvezőbb legyen az olyan bankokkal szemben, ahol nincs olyan lehetőség.

nov. 25. 22:02
 6/16 anonim ***** válasza:
63%

"Hogyan oldhatom meg, hogy ne legyen többszázezres/milliós kezelési költség?"


Mondjuk úgy hogy tisztában vagy vele milyen csomaghoz tartozol. Én ingatlan vásárlás előtt olyan csomagra váltottam ahol a tranzakciós díj maximuma 6000 forint, függetlenül az utalás összegétől, így 95 millió forintos utalásnál sem fizettem százezreket vagy milliókat...

nov. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
19%
Raiffaisen Gold 2.0 számlacsomag. OTP-vel csúnyán beszopattad magad, drága lesz.
nov. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
67%
Ahogy az első válaszoló is leírta fizess bankkártyával, az ingyenes, csak a limitet előtte emeld meg. Érdemes sietni ha PMÁP-ot akarsz venni, mert csak szerdáig lehet venni a kedvező kamatozásút, vagy lehet addig sem, ha hamarabb elfogy a keret. Abból csak 25 milliónyit vehetsz egy helyen.
nov. 25. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
48%
Ha 30 millió megtakarítás eddig a bankszámládon rohadt, évről évre milliókat bukva, akkor ne most, az utolsó utáni pillanatban kezdj el a tranzakciós költségeken befeszülni, hanem cselekedj és haladj!
nov. 26. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Utánaolvastam, kártyával is lehet venni mindenféle költségek nélkül. Nem gondoltam, hogy ilyen egyszerű, nincs semmiféle tranzakciós költség. De akkor mi a rákért van utalásos opció, ha kb. semmi előnye?


#9

Azt melyik pizsamádban álmodtad, hogy ez a 30 millió megtakarítás évek óta a bankszámlámon rohad?

nov. 26. 00:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!