Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Állampapírba szeretnék befekte...

Állampapírba szeretnék befektetni. Az összeg áthelyezését hogyan oldjam meg?

Figyelt kérdés
30 millió Ft megtakarításom van az OTP számlámon, ezt szeretném állampapírba fektetni. Ha jól gondolom az összeget át kell mozgatnom majd az Államkincstárba valamilyen módon. Hogyan oldhatom meg, hogy ne legyen többszázezres/milliós kezelési költség? Vagy olyan formában is működhet, hogy én állampapír vásárolok, és akkor az nem utalásnak minősül, hanem vásárlásnak?

2023. nov. 25. 20:54
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
69%

#10


Kb mindenki bankkartyaval intezi, csak te dobbentel meg ezen.


Ettol meg nyilvan van lehetoseg utalasra is, pl ha egy befektetés oldalról (IBKR, lightyear, stb) helyeznel at osszeget, amihez nincs bankkartya, mondjuk.

2023. nov. 26. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

#11

"Utánaolvastál?

Leírtuk neked az első válaszban, te szerencsétlen."

Te nem írtál itt le semmit, csak magadat, 3 és fél pipás.

Aszongya, leírTUK, de most nyög hozzá elöször. :D


"Kb mindenki bankkartyaval intezi, csak te dobbentel meg ezen."

Rendben, most már világos, az állampapírkalkulátoron teljesen érthetően le van írva.

Bocsesz, ha értetlen voltam, még soha nem intéztem ilyet, és az ismerőseim is össze-vissza beszéltek, de itt is volt kijelentette, hogy az OTP-vel beszoptam.

Aki bunkózás nélkül válaszolt annak köszönöm a válaszát!

2023. nov. 26. 06:56
 13/16 anonim ***** válasza:
0%

Visszaolvastad a válaszokat, de a legelső kimaradt???

"Bankkartyaval ingyen tudsz vasarolni az Allamkincstarnal is."


Belinkelted az összes többit, hogy bizonyítsad az igazadat, kivéve az általam bemásoltat, nagyon hülyének nézed a válaszadókat, de a fagyi visszanyalt :)

A stílusod alapján látszik, csak kötekedni akarsz és nem csak a kérdésed kamu, ha érted mire célzok!

2023. nov. 26. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

#13

"Visszaolvastad a válaszokat, de a legelső kimaradt???"

Nem csak a legelső írt bankkártyás vásárlásról eleve.


"Belinkelted az összes többit..."

Ööö... mit linkeltem én be? Egy árva linket nem hoztam. :D


"...hogy bizonyítsad az igazadat..."

Miféle igazamat akartam bizonyítani!?


"...nagyon hülyének nézed a válaszadókat, de a fagyi visszanyalt"

Te tudod egyáltalán melyik bolygón vagy, vagy mi a fenéről makogsz? :D


"A stílusod alapján látszik, csak kötekedni akarsz..."

Mi a problémád a stílusommal?


"...nem csak a kérdésed kamu, ha érted mire célzok!"

Nem, nem értem mire célzol. Miért lenne kamu a kérdésem, és ezenfelül mi az ami még kamu a kérdésemen felül?

2023. nov. 26. 08:31
 15/16 anonim ***** válasza:
56%
#10 Minden értékpapírszámlához tartozik egy pénzszámla is, amire nyilvánvalóan lehet utalni. Nekem pl. kényelmesebb az utalásos verzió, mert nem kell a kártyalimitet állítgatni, a kártyaszámot bepötyögni és nekem nem is drágább az utalás, mivel ingyen utalok.
2023. nov. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

#15

Nekem alapjáraton nem volt kártyalimit beállítva. Nekem nem ingyenes az utalás, persze ha ingyenes lenne, akkor lehet praktikusabb lenne nekem is.

2023. nov. 26. 12:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!