Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Befektetési ötletek 2024-re a...

Befektetési ötletek 2024-re a kinyírt PMÁP helyett?

Figyelt kérdés

Az volt a tervem, hogy jövőre minden hónapban a megtakarított pénzemet (~750.000Ft/hó) PMÁP-ba teszem majd, de így az új konstrukcióval ez már nem tűnik annyira jó dealnek. Nyilván ami már benne van, azt benne is tartom 18+ % kamatra, de innentől másba fektetnék a továbbiakban.

Milyen ötleteket tudnátok adni? Valamennyi kockázatot hajlandó vagyok vállalni, de nem túl nagyot, mert lakás- és autóvásárlás a cél, nem a játékpénzemről van szó.



nov. 26. 09:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%

Nézd, az azért remélem világos hogy nem a "gónósz óbán" nyírta ki a 15% körüli PMÁP-t, hogy nehogy túl jó legyen az embereknek, hanem a kamatkörnyezet ment le?

Szerintem (és nagyon remélem) az én aktív életemben nem lesz még olyan, hogy államkötvény ilyen sokat fizessen, tudod, egyszer volt Budán (haha, a Krisztina téren) kutyavásár...

Az államkötvény minden eseteben az alternatív, nulla kockázatú befektetés, a befektetéseid során azt nézed, hogy ehhez képest hogy tudsz többet csinálni, és mennyivel magasabb kockázattal.


Hány éven belül tervezel autót, és lakást venni?


Ha 5-7+, én Simon betenném néhány s & p 500 követő alapba, Amerika volt, van, és lesz, végtelen erőforrással, még ha ez az őrülteknek nem is tetszik.

nov. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
43%
Tudásba, hogy ne mástól kelljen ezeket megkérdezned.
nov. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
#2: Valami konkrétum esetleg? Ezzel így sokra nem megyek.
nov. 26. 12:01
 4/13 A kérdező kommentje:
#1: Akár már egy éven belül is, nem tudom még. Ennyiből jó volt az állampapír, hogy bármikor egy napon belül hozzájutok a pénzemhez.
nov. 26. 12:03
 5/13 anonim ***** válasza:
29%

Úgy ne fektess be, hogy nem tudod..

Nehéz dolog, mert gondolom nem csak tőled függ, hanem mondjuk a párodtól is.


Ebben az esetben ilyen rövid időtávon a DJK-ba tenném.

nov. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
11%
Bitcoinba
nov. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
18%
meg kell duplázni forexen victory-módszerrel
nov. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
79%
ez a pmáp jövőre sokkal rosszabb, mint az előző, de szerintem jövő tavasszal jön még rosszabb is és akkor ez a 10% nem is fog olyan csúnyának tünni.
nov. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

Csúcs altcoinok amik jobben növekednek mint a bitcoin.

Tanulj a KASPA-ról. Egy év alatt +1148.3%

De az INJ és az RNDR is nagyon jó tech potenciál.

Elmehettek a kis állampapírjaitokkal a......... 30/F

nov. 27. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 krwkco ***** válasza:
75%

"Csúcs altcoinok, amik jobben növekednek mint a bitcoin."

Csúcs altcoinok, amik jobben növekedTEK mint a bitcoin.

nov. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!