Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 26 évesen megéri önkéntes...

26 évesen megéri önkéntes nyugdíjpénztárat nyitni úgy, hogy nem tudom még, hogy a jövőben Magyarországon szeretnék élni?

Figyelt kérdés

dec. 6. 20:00
 1/4 anonim ***** válasza:
23%
Miért ne érné meg? A pénzed megmarad. Nem vesz el. Ott kérdezd meg, ahol kötöd.
dec. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
76%

Mihez képest éri meg?

Ha takarékoskodsz, az jobb, mintha nem.

Hogy a takarékoskodásnak az ÖNYP a legjobb formája-e, az vitatható, ha van ngerenciád kicsit is többet foglalkozni a pénzügyeiddel, mint hogy havonta befizetsz egy összeget egy számlára, akkor valószínűleg van pénzügyileg előnyösebb formája a hosszútávú megtakarításnak, például ha TBSZ számlára veszel hasonló portfoliót, mint amit az ÖNYP-s számládon vennének neked.

dec. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nyugdíjra takarékoskodni természetesen van értelme. Önkéntes nyugdíjpénztárban nincs.
dec. 7. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az önkéntes nyugdíj pénztárnak két előnye lehet, de jobban jár az ember, ha ezek miatt sem választja, hanem más befektetési lehetőséget talál.


Ha eleve külföldre költözést tervezel, akkor szerintem mindenképp jobban jársz vele, ha nem kötöd le magad egy itthoni intézménynél (pláne nem biztos, hogy az OTP a legjobb hely erre).

A magánnyugdíj pénztáraknál általában az első 10 évben csak befizetni lehet, kivenni egyáltalán nem tudod a pénzed. Így aztán átvinni sem tudod másik pénzintézethez, vagy másik országba sem.


A magángyugdíj pénztárak egyik lehetséges előnye, hogy egyszerű és nem kell vele sokat foglalkozni. Te csak szerződsz és fizeted rá a pénzt, mással nem kell törődnöd, sőt jó hosszú ideig nem is hagyják, hogy kivedd belőle a pénzed. Így még ha akarnád sem tudnád másra elkölteni idő előtt, de egy kedvezőbb befektetésbe sem tudnád áttenni.

Ha egyáltalán nem foglalkozol a pénzügyeiddel és egyáltalán nincs semmi más befektetésed, akkor ez a semminél sokkal több és jóval hasznosabb is lehet akár. Annál mindenképp jobb, mintha elköltenéd az egészet hülyeségekre. Ha magadtól elfelejtenéd a befizetést, ők emlékeztetnek, de úgyis felajánlják, hogy állítsd csoportos beszedésre és automatikusan megy nekik.


Viszont, ha utána nézel a pénzügyek alapjainak, foglalkozol a vagyonod befektetésével legalább annyit, hogy beteszed akár pontosan ugyanazokba a befektetési formákba, amiket a magánnyugdíj pénztárnál is felajánlanak neked választási lehetőségként, akkor teljesen felesleges a nyugdíjpénztár díjait fizetned azért, hogy ők kezeljék helyetted a pénzed, miközben ugyanabban a befektetési formában tartják a befizetett pénzedet, amibe te magad is be tudod közvetlenül tenni a pénzt a nyugdíjpénztár nélkül is.

Csak ha te kezeled, akkor menet közben tudsz rajta változtatni, ha találsz jobb befektetési formát, akkor átszervezheted a pénzügyeid és nem tiltja senki. Persze így azt sem akadályozzák meg, hogy idő előtt kivedd és elköltsd mindet hülyeségre ahelyett, hogy tovább gyűjtögetnéd...


A magán nyugdíj pénztár másik előnye lehet az adó visszatérítés - de ezzel csak akkor mész valamire, ha olyan munkád és legális, bejelentett kereseted van, amiből adót is fizetnél annyit, hogy legyen belőle visszatérítés. Ha eleve nem fizetnél annyi adót, mint amennyi visszatérítést kapnál a nyugdíjpénztár miatt, akkor a visszatérítés sem több üres reklámnál, mert élni nem tudsz vele, szóval csak becsapod vele magad, hogy ez jó neked.

Ha külföldre költözöl és ott fogsz dolgozni, akkor meg nyilván fizetendő adód sem lesz Magyarországon, amiből a visszatérítést megkaphatnád a magánnyugdíj pénztáradba, tehát ez az "ajándék pénz" lehetőség sem él számodra, legfeljebb csak addig, amíg külföldre költözöl.


Mindenképp független pénzügyi szakértőt kérdezz róla, aki fix konzultációs/óradíjban ad neked tanácsokat és nem attól függ a fizetése, hogy mennyi és milyen szerződést köt meg veled. A banki pénzügyi tanácsadóktól hiába kérsz tanácsokat, őket nem azért fizeti a bank, hogy neked minél többet segítsenek, hanem hogy a banknak minél több termékét eladják neked a tanácsadás keretében. Te meg, főleg ha nem is értesz nagyon a pénzügyekhez, akkor nem fogod átlátni, hogy abból amit mondanak mennyi a valós, hasznos tanács és mennyi az ügyesen használt érvelés, hogy manipuláljanak a bank termékeinek igénybe vételére.

dec. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!