Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van olyan, akinek van elég...

Van olyan, akinek van elég fizetése, mégsem hitelképes? Mik lehetnek még az okok?

Figyelt kérdés
dec. 11. 15:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Ne egy általános eset vagyok, de én pl. azért nem vagyok hitelképes, mert van 3 személyi hitelem (az egyik 1 év múlva, a másik 3 év múlva, a harmadik 8 év múlva jár le), összesen 50 millió forint értékben, amiknek az összes havi törlesztője nem éri el a havi nettó fizetésem 30%-át. De mivel maga a teljes hitelösszeg ilyen magas, ezért már nem állnak velem szóba bankok.
dec. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
27%
Csillió oka lehet.
dec. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%
Korábbi hitel, negatív listás, jelzálog, halálos beteg stb
dec. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

1: Köszi az esetedet.


2: Igen, pont ezeket kérdeztem. Veled nem sokra mentem :D


Aha, így már értem. Köszi a példákat kedves 3-as!

dec. 11. 17:58
 5/11 anonim ***** válasza:
89%

- folyószámlán olyan tételek vannak, ami miatt a bank elutasít

- munkáltató végrehajtás/felszámolás alatt van

- túl sok meglévő hitel (JTM korlát)

- negatív KHR

- KP-s jövedelem (van, ahol elfogadják, de nem mindenhol ls nem minden típusú hitelnél)

- nincs a munkáltatónak lezárt üzleti éve (több bank is elutasít ilyenkor)

- a jövedelem nagyrésze nem munkbér, hanem bónusz, jutalom, üzemanyag hozzájárulás, napidíj, stb)

- rendszeresen több, mint 5000Ft-tal túl van húzva a folyószámla


vállalkozóknál még cifrább okok is lehetnek

-

dec. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Hangzottak el fennt jó példák, nem írom le megint.

Annyit még hozzácsapnék:


- nincs havi FIX, állandó jövedelmed (Pl. sportfogadásból, Bitcoinból, Counter Strike Skinek tradeléséből, lóversenyből stb... származó jövedelmet nem fognak elfogadni)

- Munkavállalóként próbaidőn vagy

- Nagyobb összegű, fizetési határidőn túli adótartozás NAV felé

dec. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Értem, köszi a válaszokat! :o)
dec. 14. 10:19
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem (valószínűleg, persze nem indokolnak) azért utasítottak el egy hitel kérelmet, mert vállalkozóként az évi kötelező 5e Ft kamarai hozzájárulást nem fizettem be időben és a kérelem elbírálásakor (köz?)tartozásként jelentkezett.


Szerencsére annyira nem volt kritikus a hitel, így nagy gondot nem okozott.

jan. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Úgy hallottam, hogy érzékenyek rá, ha sok/bármi(?) szerencsejáték kiadás látszik a számládon, mert a játék szenvedély aggasztó jel, hogy esetleg adósságba vered magad és nem tudod fizetni a hitelt, ők meg nem kockáztatnak vele.
jan. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ez utóbbiról még nem hallottam, de logikusnak tűnik.
jan. 1. 10:56
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!