Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A bankkártyával való fizetésné...

A bankkártyával való fizetésnél kell-e kétlépcsős megerősítés (SMS-ben kapsz kódot, és be kell írni) a vásárlás előtt, vagy csak a vásárlás megtörténtéről küldenek értesítést?

Figyelt kérdés
dec. 23. 16:13
 1/3 anonim ***** válasza:
87%

Ha szemelyesen fiztsz bankkartyaval, nem kell ketlepcsos megerosites.

Ha interneten fizetsz europan belul, akkor kell.

Ha interneten fizetsz Europan kivul, akkor lehet, hogy kell, de lehet, hogy nem kell.

dec. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen. Jogszabály kötelezi a fizetési szolgáltatókat az EU-ban a kétlépcsős azonosításra bankkártyás fizetési tranzakciók esetében.


Normál esetben nem SMS-ben érkezik a kód, hanem a bank mobil appjába belépve olvashatod ki, amit be kell pötyögni a web oldalon.

dec. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen, Netes vásárlásra gondoltam. Haverom állítja, hogy neki nem kér megerősítést, de szerintem kellene. Nekem nincs bankkártyám, így nem tudok biztosat.
dec. 24. 13:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!