Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Minimálbér plusz Csed/gyed...

Minimálbér plusz Csed/gyed elég lenne egy 20-25milliós lakáshitelhez?

Figyelt kérdés

Szoval úgy állunk hogy van 16-17 millionk, amit majd egy pesti használt panel lakásba szeretnénk invesztálni (35-40 milla).

A feleségem most Csed-et kap, majd a maximális gyed-et. 450-500 körüli bruttó fizetése volt mikor dolgozott.

Én minimálbérre vagyok bejelentve, amin ha kell, tudok választani.

Babavárón kivül nincs, és nem is volt semmilyen hitelünk.

A lányom születése óta (2 hónap) szüneteltetésen van.


A kérdés hogy a hitelbirálatnál figyelembe veszik-e a feleségem munkahelyéről származott jövedelmet, vagy csak amit most kap?

25 millió hitelt vennénk fel maximum. Ahhoz a gyed-plusz mimimálbér elég lenne-e? Mondjuk ha találnánk egy 6% körüli lakáshitelt?



jan. 6. 15:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A munkabérét nem fogják figyelembe venni, csak azt, amit most kap.
jan. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%
LoL, dehogy
jan. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%
Csak remélni tudom, ahogy azt is, amikor ezt az élethelyzetet előadjátok a hitelügyintézőnek, akkor nem szimplán elzavar, hanem elmagyarázza, hogy ezt így mégis miért nem lenne szabad csinálni, akkor sem, ha egyébként lehetne.
jan. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
56%

#4: Mi nem volt világos? Nem lehet, és reménykedj, hogy valaki elmagyarázza neked miért nem, mert pénzügyi tudatosság az nulla. Gyerek mellett meg ez már aztán nagyon gáz.

Egyébként vakvágnyára futottál, nem csesztet az asszony, nem rak inasba a főnök (bármit is jelentsen ez proliéknál), mert én vagyok a főnök, a cerkát meg eddig még mindenki nagyolta inkább XD, de gondolom mindenki magából indul ki.

De hogy lásd részleteiben mi a gond:

Meg tudod határozni, hogy mennyi nettó bevételetek lesz úgy általában? És egy olyan hónapban mikor végig betegállományban vagy? A minimálbér + maximum gyed összege mennyi lesz? Amit átutalnak nektek havonta?

Ha ez megvan, levonod belőle a törlesztőt, kalkuláltál már egyáltalán? Ebben segítek azért: Jelenleg a 6-7% körüli THM-k korában ez úgy 170-180k/hó. A minimálbér teljes egésze elment a törlesztőre. A csed/gyed/gyes elegendő lesz a rezsire, kajára, gyerekre, úgy általában két felnőtt életére és a váratlan kiadásokra is? Oké, tudom, ott van a fekete jövedelem... Mert az olyan biztos, hogy arra lehet alapozni.

Egyéb kérdés?

jan. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
56%

Hopp, mire megírtam, törölték is a kérdező mocskolódását, szóval a második bekezdés így már aktualitását vesztette...

#4

jan. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Látom nem érted.

Nagyon nem azzal van a bajom, hogy számomra negatív válasszal segitettél. Hanem ahogyan azt teszed. Tudtommal ez az oldal azért jött létre h segitséget kapjon vagy adjon az ember. Hol volt már a 3-as válaszadás, segitőkész? Lekezelő volt, rosszindulatú, segitőkészség nulla. Akkor miért vagy itt ember?

Unom egy kicsit,hogy az ember segítséget vár, és akkor jönnek olyan fellengzős, beképzelt, egoista emberek mint te, kioktatják, csak mert valamihez a másik nem ért. Nincs az emberekben kellő intelligencia, hogy felfogják h nem mindenki ugyanahhoz ért!

Már neharagudj, de nem vagyok otthon hitelek, segitséget vártam,kioktattál. Miért kellett neked ilyen hangnemben hozzászólni?

jan. 6. 22:39
 7/11 A kérdező kommentje:

4 válaszadásra.


Attól,hogy valaki nem ért a pénzügyekhez ne legyen gyereke, mert az ilyenkor már mennyire gáz? Akkor mindenki, akinek nem gazdasági diplomája van,ne vállaljon gyereket,mert ez milyen gáz már...eléggé magas az a ló.


Természetesen megtudom határozni, hogy mennyi a nettó bevételünk.

Jelen pillanatban 700.000 plusz (csed+minimálbér)

Késöbbiekben ez 450.000 ft-re csökken majd csed után.

Ha meg visszamegy a feleségem dolgozni újra 700.000 + lesz a bevétel


A kérdés,hogy pl jelen pillanatban beszámolják a Csed-et? Vagy csak majd a gyedet?

jan. 6. 22:57
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Valamelyik bank eleve a CSED-et is átugorja és rögtön a GYED-del számol, de segítek egy kicsit:

A minimálbér idén 266.800 ft, a max gyed 373.500 ft bruttó. Vagy is van nettó 177.422 + 280.140 forintotok, ami összesen 457.562 forint, plusz a családi pótlékot is beleszámolják, így mondjuk kerekítsünk, van 470 ezres jövedelmetek.

A bevételeket max 50%-ig lehet terhelni, de a bank általában ennél szigorúbb és ugye remélhetőleg ti sem vagytok hülyék, hogy ezt megtegyétek. Vagyis 235 ezer forintot terhelhetnétek maximum hitellel. Van már egy babavárótok, az 45 ezer forint körüli összeg (tök mindegy, hogy éppen szünetel), vagyis van még 190 ezer forint, amit terhelhettek.

20 millió forint 25 évre most olyan 140-150 ezer körül mozoghat, szóval a kérdésedre a válasz, hogy igen, ELVILEG kicentizve működhet, de gyakorlatilag szerintem erős hazárdírozás, amibe gyerek mellett nem mennék bele, vagy legalábbis erősen megfontolnám, hogyha te valamiért kiesel a munkából, akkor mivan, vagy ha a feleséged gyes-re kerül, nem tud gyed után valamiért rögtön visszamenni dolgozni, akkor mi lesz!? Szerintem a gyerekvállalás körül annyira sok a bizonytalan tényező anyagi értelemben, hogy túl nagy kockázatot nem szabad bevállalni.

jan. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
És még génállományról is tudja osztani az észt XD Eszem megáll. Gondolom mellé hiperpigmentáltnak is tetszik lenni...
jan. 8. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

#6,7: Igen, ennyire gáz. Kapitalista világban élünk. Aki ennyire nincs képben a pénzügyekkel, a minimum szint alatt, az ne vállaljon gyereket. Nem azért, mert a gyerek az mekkora csoda, vagy mit tudom én milyen magasztos pátoszt akarsz belelátni, hanem azért, mert hiteltől függetlenül sem garantálható, hogy hosszú távon meg tudja teremteni neki a létbiztonságot.

Pl, már egy oldalt okoskodtál, kikérted magadnak, plusz, amit töröltettél, de még mindig ott tartunk, hogy nem sikerült eljutni odáig, hogy a fekete jövedelmet kivedd a képletből. Azzal úgy számolj, hogy nulla. A minimum elvárható szint alól indulunk. Nyilván ez csak részben a te hibád. Aki csak bejárt 12-16 évet az iskolába és kész, annak nulla a pénzügyi ismerete. Sajnos ilyen az oktatás. De onnantól már felnőtt, önálló, a legnagyobb kérdésekben fix állásponttal rendelkező emberként (mert ugye a gyerekvállalás az egyik legnagyobb felelősség) be kellene látni, hogy valami a létbiztonságot veszélyeztető szinten a tudáskörön kívül van. És az igazán nagy baj nem az, hogy ismeretlenek hőbörögsz a neten, mert nem tudod, hanem hogy nem esett le a gyerek megcsinálása előtt, hogy milyen gáz anyagi helyzetben vagytok.

És hogy lásd, hogy még mindig segítünk:

Akkor a számításból vond le a fekete jövedelmet, aztán ess neki újra. Aztán ha még mindig nem látod, hogy ez így nem életképes pénzügyi terv a következő évekre, akkor feladhatjuk, majd a zsák krumpli mellé téged is megvesznek valami hitelelengedéses szaporodási támogatással 2026-ban.

jan. 8. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!