Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Valaki kapott már valamelyik...

Valaki kapott már valamelyik banktól abból az új lakáshitel konstrukcióból, hogy 10% önerő is elég, és nem kell 20% önerő a lakásvásárláshoz (és akár 90% hitelt pedig a bank ad)?

Figyelt kérdés
Interneten több helyen hirdetik, hogy már akár csak 10% önerő is elég lakásvásárláshoz (szemben az eddigi legalább 20% önerővel) hitelfelvételhez. Valakinek van már erről tapasztalata?

jan. 8. 22:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%

Miért nem mész be egy bankba és kérsz egy ajánlatot? Én nem sokszor vettem fel hitelt, de mindig azzal kezdtem, hogy kiszámoltam, mi az a törlesztő, amit akkor is tudok fizetni, ha mondjuk pár hónapra kiesek a melóból előre nem látható okból. Nagyjából behatároltam, hogy hány év alatt szeretném visszafizetni. Ezután bementem és kértem egy kalkulációt, hogy mekkora összeget kapok így. Végig fix kamatozás mellett. Ez nekem így bevált. Annakidején, mikor szinte mindenki devizahitelt vett fel, lízingeltem egy autót. Kiszámolták frank es forint alapon is. 9000 /hó volt a deviza javára. Utána néztem a korábbi évek statisztikáinak, hogy mennyire ingadozott az árfolyam. Nem volt vészes. Úgy voltam vele, hogy mindaddig, amíg nincs komolyabb kilengés, megfelelő lesz a frank. Előre tudtam, hogy mivel jár, ha probléma lesz és hogy mi az az árfolyam, ahol már mindenképp forintosítani kell. Úgyhogy belevágtam. 5 év volt. Összességében jól döntöttem, mivel annyi ingadozás volt csak, ami normálisan működő gazdaságokban megesik. Ugyanezt lakásra 20 vagy akár több évre túl kockázatosnak láttam volna. Egyébként ahogy kifizettem az autót rá pár hónapra szabadultak el a dolgok.

Ezek pénzügyi döntések, amik hosszútávon hatnak az életedre. Működik egy csomó bankfüggetlen pénzügyi tanácsadó, aki segít eligazodni, ha nem értesz valamit. Olyan rejtett költségek és kockázatok vannak manapság egy hitelben, hogy egy életre eladósodhatunk, ha elbagatellizáljuk a döntéseket. Ez nem egy farmer, amit megvettem, hogy majd belefogyok, aztán csak lóg a szekrényben. Alaposan gondold át, hogy meddig tudsz nyújtózkodni, mert ez nem egy jóvanazúgy döntés.

jan. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Ha téged zavar, hogy valaki kérdez, akkor menj máshova! Ahogy írtam is, olyanok válasza érdekel, akiknek konkrétan ezzel kapcsolatban van saját tapasztalatuk! Ha neked nincs, akkor a te válaszod haszontalan, és nulla %-ot ér!

Nyilván vannak a bankoknál rejtett vagy plusz költségek, ezen nincs mit fennakadni, a bankok nem segélyszolgálatok! Nem ijedünk meg a hiteltől, sok rokonom, ismerősöm vett fel másmilyen kölcsönt, szépen fizetgették, aztán letelt, és kész.

NEM erkölcsi tanácsot kértem, hanem ez egy gyakorlati, konkrét kérdés!

Aki meg vár 30 évet, annak meg semmikor nem lesz lakása! Igen, ez nem a farmerod, ami csak lóg a szekrényedben, és felesleges, hanem egy ingatlan, amiben lakni lehet! A példád rossz, nem ugyanaz a kettő!

jan. 8. 23:48
 3/13 anonim ***** válasza:
81%
Vergődés helyett pedig tényleg bemehetnél a bankokhoz és kérhetnél tőlük ajánlatot. Az első hasznos választ adott, de ha ennyi ésszel áldott meg az ég, akkor inkább ne verd magad hitelbe.
jan. 9. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy én is úgy csináltam pár éve mint az első.


Eleve ott vannak az online kalkulátorok vagy a bankok saját kalkulátora. Teljesen pontosan meg lehet vele határozni a lényeget. A bankok pedig díjtalanul adnak ajánlatot, ami X ideig érvényes.


Megnéztem mi az a maximális összeg amit fel tudok venni a fizetésem és hitelkonstrukciók alapján. Majd belőttem egy "biztonságos" szintet és annak megfelelően néztem a lakásokat.


Eleve a szűk keresztmetszet a fizetés szokott lenni aminek általában 35-40% egyes helyeken 50%-a lehet a havi törlesztő. Fizetés mértékétől is függ. Sok esetben édes mindegy, hogy 10% vagy 20% az önerő mértéke, ha eleve nem kaphatsz akkora hitelt ami fedezi a fennmaradó 80-90%-ot.

jan. 9. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

#2

Sötét vagy, mint az éjszaka! Az első írt egy halál jószándékú és gyakorlatias hozzászólást. Egy bank tényleg 10 perc alatt megválaszol minden kérdésedre. Ha a kérdésed egy gyakorlati konkrét kérdés, akkor tessék, megválaszolom az összes lehetőséggel, amit ilyen gyakorkatiasan feltettél.

"Valakinek van már erről tapasztalata?"

A, igen van.

B, nem nincs

jan. 9. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
39%
Ez ugy mukodik, hogy kijon az ertekbecslo, az eladasi ar 70 szazalakat mondja, majd a bank ker 15 szazalekot, aztan meg ott se vagy ahol a 20 szazalekos hitel volt...
jan. 9. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
#6 Egyáltalán nem így működik.
jan. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
Persze hogy nem, te mar csak tudod...
jan. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
#8 Igen tudom, mivel magas is vettem lakást és van értékbecslő ismerősöm... ;)
jan. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Fekudj vissza haver
jan. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!