Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Végrehajtás-mentsem ki a pénzem?

Végrehajtás-mentsem ki a pénzem?

Figyelt kérdés

13.000 Ft-os tartozásom volt, amit rendeztem (igaz későn...külföldön éltem, és nem tulajdonítottam neki nagy figyelmet...ezt elismerem hiba volt).

Kb egy hónapja voltam a Navnál, és akkor elintéztem a dolgokat, azt mondták minden rendben.

Erre most jött egy levél, hogy a végrehajtás elkezdődött, és ennek plusz költsége is lesz. Mit tegyek most? Számít valamit, hogy utólagosan bár, de befizettem az elmaradást? Illetve a bankszámlámról mentsem ki a pénzem? Isten tudja, hogy ezek mennyit akarnak levenni sz*ros kis tízezres tartozás miatt...

Bocsánat, csak feldúlt állapotban írom, és sosem történt még velem ilyen, nem tudom mi tévő legyek, és hogy mennyit akarnak lenyúlni tőlem...



jan. 10. 15:19
 1/5 anonim ***** válasza:
90%

Jobb lenne felvenni velük a kapcsolatot.Aki rendezte a pénz bevételt nem biztos hogy kapcsolatban van a behajtókkal.

A jobb kéz nem tudja mit csinál a bal tipikus esete.

jan. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
87%
Attól, hogy kiüríted a bankszámlád, a tartozás még nem fog eltűnni. Fizetésből tiltják, ingatlanra terhelik, vagy majd jön a végrehajtó és elviszi ingóságból. Ne csinálj hülyeséget, ha valós tartozásod van, minél előbb próbáld meg rendezni, mert az csak nőni fog. Első körben tisztázd velük, hogy ezt miért kaptad.
jan. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1

Köszi, igen az lesz.


2

Rendeztem a tartozást, ahogy írtam. De nem akarom, hogy ne férhessek hozzá majd a pénzemhez, vagy valami.

jan. 10. 15:37
 4/5 anonim ***** válasza:
17%
Igen a könnyen hozzáférhető vagyonelemekből nehezebben hozzáférhető vagyonelemeket érdemes képezni, amíg tisztázod a helyzetet. Mert ha a végrehajtó lekapja a számládról a pénzt, akkor a tisztázás után visszajuttatja, csak az időigényes és körülményes. Jobb ha le sem tudja kapni, és nem kell utólag olyan sok ügyet intézni.
jan. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
86%

"13.000 Ft-os tartozásom volt, amit rendeztem (igaz későn"


Itt a késővel van a baj.


10 ezer forint alatti adótartozásnál nem indít végrehajtást a NAV. 10 ezer és 100 ezer közöttinél csak bért tilthat, valamint bankszámlát inkasszálhat. 2024. X. naptól ezt megemelték 200 ezer forintra.

Ha elindítják a végrehajtási eljárást, akkor az 10 ezer forint költségátalánnyal jár. Ezt a költségátalányt kiszabják, tehát írásban kapsz róla papírt, hogy kiszabták. Ennyibe fájt neked, hogy későn fizetted be a 13 ezer forintot. Nem lesz több költsége, de amíg nem fizeted meg, addig ez is végrehajtható, és nem fogják lezárni a végrehajtási eljárást ellened.

jan. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!