Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lejáró negatív KHR-státusz...

Lejáró negatív KHR-státusz azonnal megszűnik, vagy van néhány nap átfutás?

Figyelt kérdés

1000 évvel ezelőtt rosszul bántam a pénzemmel, megborultam a hitelekkel. Aztán rendeztem az anyagi életemet, a hiteleket is visszafizettem, de az egyiket megállapodással, így az a zárás után még 5 évig rajta van a KHR-en.


A napokban fog lejárni az ősszel lekérdezett jelentés szerint. Ha mondjuk az volt az akkor jelentésben, hogy 2024.01.24-e a vége, akkor 25-én már tiszta lesz a khr-státuszom, vagy ez azért pár napig eltarhat, és inkább kérdeztessem le pár nappal később a bankomnál mielőtt bárhol előzetes hitelelbírálathoz kezdek?


/Mielőtt valaki azzal jönne, hogy épp csak vége a rossz státusznak és máris újból hitelt vennék fel: ez már teljesen más történet, lakáshitelt szeretnék, másfajtát többé nem, és az elmúlt években már fegyelmezett vagyok, 10 millió fölötti megtakarítást is összeszedtem, szóval nem botorságokra akarom felvenni./



jan. 19. 16:48
 1/4 anonim ***** válasza:
64%
Semeddig sem tart lekérdezni a KHR-t, az a biztos, ha még mielőtt aláírod az Adásvételit, megnézeted.
jan. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Még először csak a bankmonitoros hitelszakértővel akarom felvenni a kapcsolatot, csak nem akarom, hogy ott még elakadjon, mert esetleg automatikusan szűrik. Vagy túlparázom, velük már most elkezdhetném a kapcsolatfelvételt?
jan. 19. 17:16
 3/4 anonim ***** válasza:

Semelyik hitelszakértőnél nem fogsz elakadni, nekik pont ez a dolguk, hogy kiderítsék a helyzetet :).

Nekem is ez a munkám, én is azzal kezdeném, hogy mgnézetném, de amúgy a BISZ Zrt-nél Te is le tudod kérni, még bankba se kell menni hozzá

jan. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Kedves #3-as!

Akkor szerinted akár most bejelentkezhetek náluk, és amikor mondjuk jövő szerdára találunk közös időpontot, akkor elég, ha majd személyesen elmondom, hogy épp aznap kerülök le róla, ha meg mondjuk csak 29-ére egyeztetünk, akkor meg eleve nincs jelentősége, mert addigra már l érkeztetem kérdeztetni?

/Február elején-közepén szeretnék már a lakásra alkudni, ha a szakértő szerint is elmehetek addig, ameddig gondoltam./

jan. 19. 18:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!