Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Postán beváltják még a régi...

Postán beváltják még a régi 5-10-20 ezrest?

Figyelt kérdés

Van pár db régi pénzem,az előzőek,tehát nem ükapám pengőjei,hol erdemes beváltani?

70 ezerről beszelélünk összesen:)



jan. 24. 20:53
 1/5 anonim ***** válasza:
57%
Nem.
jan. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Altalanos szabaly szerint a kevesbe regi bankjegyeket a fosta is visszavaltja, ha viszont mar nagyon regi a bankjegy, akkor csak az MNB budapesti irodajaban lehetseges... de ha elozo szeria, akkor sztem meg a postan visszavaltjak. A reszleteket megtalalod az oldalukon, en nem fogok helyetted keresgelni.
jan. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Már sem a posta, sem pénzintézet nem váltja be ezeket. A bevonást követő három évig volt náluk lehetőség. (Nem tudom, hogy az MNB tájékoztatójával ellentétben, milyen ismeret alapján értékelték nem hasznosnak az 1-es választ? [link] )


A húszezrest 2020. december 31-ig, a tízezrest 2022. december 31-ig, az ötezrest 2020. július 31-ig lehetett postán és pénzintézetben érvényes bankjegyre váltani.


A húszezrest 2037. december 31-ig, a tízezrest 2039. december 31-ig, az ötezrest 2037. július 31-ig cseréli érvényes fizetőeszközre az MNB.

Személyesen az MNB lakossági pénztárában lehet megtenni. Helye: 1013 Budapest, Krisztina körút 55. (bejárat a Kuny Domokos utca 2. felől). Nyitvatartási idő: hétfő 10-18 óra, kedd-csütörtök 8-15 óra, péntek 7-12 óra.

Levélben is lehet kérni a cserét. A levélcím: Magyar Nemzeti Bank 1850 Budapest. Az MNB az ügyfél kifizetésre vonatkozó rendelkezésének megfelelően – postai úton vagy átutalással juttatja el részére.

jan. 26. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
42%

"Nem tudom, hogy az MNB tájékoztatójával ellentétben, milyen ismeret alapján értékelték nem hasznosnak az 1-es választ?"

Mert ez nem csak egy szimpla eldontendo kerdes volt. A kerdes leirasat is el kellene olvasni, es a GYIKon olyan valasz a hasznos, ami reszletes, masok szamara is kesobb segitseget nyujthat. Ennek fenyeben az egy szobol allo 1. valasz totalisan felesleges.

jan. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"A kerdes leirasat is el kellene olvasni". Múlt idő, elolvastam.

Nem függ az összegtől. Azt pedig nem értem, hogy „hol erdemes beváltani?” Hol adnak többet érte, vagy miért?


Amúgy, a 2-es válasz mennyire "reszletes, masok szamara is kesobb segitseget nyujthat"? → „A reszleteket megtalalod az oldalukon, en nem fogok helyetted keresgelni.” A tipp pedig rossz: „ha elozo szeria, akkor sztem meg a postan visszavaltjak.” Ezzel szemben, az 1-es válasz helytálló.

jan. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!