Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Megoldható így a kötelező...

Megoldható így a kötelező beérkező összeg az alacsonyabb számlavezetési díjhoz?

Figyelt kérdés

Nyitottam egy második bankszámlát, a fizetésem nem ide fog érkezni. Nem is szeretnék nagyobb összeget itt tartani.


A számlavezetési díj csökkentéséhez elvárás, hogy x összeg beérkezzen havonta a számlámra.


Megoldhatom úgy, hogy az elsődleges számlámról beutalom ezt, aztán kicsit később pár ezer forint kivételével visszautalom magamnak, és ezt eljátszom minden hónapban? Ez így érvényes és elfogadják a díjcsökkentéshez?


jan. 25. 01:04
 1/10 anonim ***** válasza:
70%
Vagy igen vagy nem. Kérdezd meg őket. Nekünk van olyan számlánk, ahol elfogadják, van ahol munkabérként a munkáltatótól kell beérkeznie.
jan. 25. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%
Én így csinálom, működik.
jan. 25. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

1-es köszi, de félreérthetően írtam. Nem kell, hogy munkabér legyen, ami beérkezik. A kérdésem arra vonatkozott, hogy csak ki-be utalgatok, de a pénz nem marad sokáig (csak kb. 7-10 napig) a számlán, ezzel lehet-e valami problémájuk - nyilván a banknak az lenne az érdeke, hogy ott maradjon a pénz.

Igaz, a feltétel csak a beérkezés, nem x összegű egyenleg fenntartása, szóval elvileg ez így rendben van.


2-es köszi!

jan. 25. 08:28
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Visszaélésnek hívják. Több banknak a szabályzata tiltja az ilyen jellegű pénzmozgatást. Addig lehet csinálni, amíg ki nem derül.
jan. 25. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
70%
#4, be is linkeled/idézed ezt a szabályzati pontot, vagy csak kitaláltad?
jan. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

4.

Akkor ezek szerint, ha mondjuk valakinek a fizetése érkezik be, de 2 héten belül nagyjából elkölti vagy kiutalja máshova, akkor az is visszaélés? Igaz nem ugyanaz a folyamat, de ugyanaz a végeredmény a bank szempontjából. És a feltételben nem írják, hogy érkezzen be és maradjon is ott a pénz, nincsen minimum fenntartandó egyenleg.

Ezenkívül simán életszerű, hogy valaki beutal pénzt, de aztán szüksége van rá, nem tudja csak úgy a bankban pihentetni.

Ezenkívül nem történik semmi illegális.

Szóval ez miért probléma?

jan. 25. 09:12
 7/10 anonim ***** válasza:
6: Azért utalni bankszámládra pénzt, hogy elkerülj egy díjfizetési kötelezettséget, majd azonnal továbbutalni ütközik a szabályzatba. "Looping"-nak hívják, Revolutnak pl a szabályzat 11-es pontja tiltja pont azért, hogy megfeleljen az eus szabályozásnak.
jan. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
54%

Melyik EUs szabályozásnak?

A KH illetve Raiffeisen vagy mondjuk OTP szabályzatának melyik pontja tiltja ezt?

jan. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

7-es a 10 nap azonnalnak számít? Akkor mi nem "azonnal"? 20 nap? 1 hónap? 1 év?

Milyen uniós szabályozás tiltja, hogy úgy utalgassak a bankszámláim között, ahogy tetszik, amennyiben semmi jogelleneset nem csinálok?


A loopingot én még csak befektetésekkel kapcsolatban hallottam, ez egy magas kockázatú pénzmozgatás, sokszor kriptóval szokták, egyidőben történik a pénzeszköz hitelként való kihelyezése és egy felvett hitel mögé való behelyezése. Nem tudom ebben az esetben miről beszélsz, de kérlek küldj egy linket ezekhez, hirtelen nem találom.

jan. 25. 10:08
 10/10 krwkco ***** válasza:
54%

#7

"Azért utalni bankszámládra pénzt, hogy elkerülj egy díjfizetési kötelezettséget, majd azonnal továbbutalni ütközik a szabályzatba." "...Revolutnak pl a szabályzat 11-es pontja tiltja..."

Nem találok semmi ilyesmit. Adnál egy linket?

jan. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!