Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi a különbség a személyi...

Mi a különbség a személyi kölcsön és a folyószámla hitel között?

Figyelt kérdés

Illetve melyik éri meg jobban?

Azért itt érdeklődöm, mert talán itt egy átlag ember nyelvén megmagyarázná nekem valaki.


jan. 26. 18:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem utóbbit csak attól a banktól kérhetsz, amelyiknél vezeted a folyószámlád. Személyi kölcsönt bárki bárhonnan kérhet. Meg talán a futamidőben is van különbség. Személy kölcsönt általában több évre vesznek fel, folyószámlahitelt szerintem rövidebb időre.
jan. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%

A szemelyi kolcson olcsobb. Ott megkapod a fix osszeget es havonta torleszted.


A hitelkeret egy lehetoseg hogy minuszba vidd a szamlad. Ha egy adott honapban nem hasznalod ki, nincs koltsege. Ha kihasznalod akkor naponta szamolnak koltseget minden olyan napra amikor minuszban vagy. Ezt osszegezve, a fordulonapon megkapod koltsegkent. Nekem amikor 150k volt kihasznalva egyszer akkor kb 4k volt a kamat. Vokt itt multkor vki beki 400knal kb 10k.


Ezt nem kell klasszikusan torleszteni, mert a raerkezo fizetes megteszi autamatikusan.

Ha pozitivban van egyenleged akkor le lehet mondani.

jan. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Személyi kölcsön: kapsz egy kölcsönösszeget, amit meghatározott törlesztési ütemterv szerint vissza kell fizetni.


Folyószámlahitel: kapsz egy limitösszeget amivel a bankszámlád egyenlege mínuszba mehet. Mialatt mínuszban van, kamatterhed keletkezik. Eközben a számládra érkező utalás törlesztés, minden vásárlás további hitelfelvétel.

jan. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Teljesen más a kettő.
jan. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
4-es, tiéd a legjobb válasz, most már biztosan érti a kérdező, hogy miről van szó. Érdemes volt ide írnod 👍
jan. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!