Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi a különbség a bankszámla...

Mi a különbség a bankszámla és a folyószámla között?

Figyelt kérdés

2016. júl. 16. 21:48
 1/4 anonim ***** válasza:
90%

A folyószámla az egy olyan számla, ahova például a fizetésedet kapod, jön-megy, "folyik" rajta a pénz.

A bankszámla lehet pl. megtakarítási számla vagy hitelszámla is. Tehát a folyószámla a bankszámla egyik fajtája.

2016. júl. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
29%

Ez a kettő nem tök ugyanaz? Pl forint alapú számla egy banknál. Pl nekem fizetés is bankszámlára jön.


Ennyi.

2016. júl. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
79%

A kettő nem ugyanaz. A bankszámla egy gyüjtőfogalom, amely minden fajta banknál vezetett számlát magában foglal.

Bankszámla a folyószámla is, amelyre bármikor tehetsz pénzt és bármikor vehetsz fel róla.

De bankszámla a hitelszámla, a lekötött betétszámla, az áruvásárlási hitelszámla, vagy a devizaszámla is.

2016. júl. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

3. is hülyeséget ír, legalábbis ha a jogi fogalmakat nézzük:


Folyószámla:

Folyószámla-szerződés alapján a felek meghatározott jogviszonyból származó, beszámítható követeléseiknek egységes számlán való nyilvántartására és elszámolására kötelesek. (Ptk. 6:391. §)

Tehát ha pl. két cég folyamatosan üzletelget egymással, akkor nem fizetnek ki mindig minden számlát, hanem nyilvántartják az egyenleget és pl. félévente rendezik a dolgot. Ugyanígy folyószámla az is, ha én írkálom, hogy a haveromnak kölcsönadtam pl. 800 ft-ot aztán ő adott kölcsön nekem 500-at és így most 300-zal lóg nekem, ha ő elfogadja.


Fizetési számla:

Fizetésiszámla-szerződés alapján a számlavezető a számlatulajdonos számára, pénzforgalmának lebonyolítása érdekében folyószámla (a továbbiakban: fizetési számla) nyitására és vezetésére, a számlatulajdonos díj fizetésére köteles. (Ptk. 6:391. §)

A fizetési számlának egy fajtája a bankszámla.

2016. júl. 16. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!