Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » "Ingyenes" Pénzügyi tanácsadók...

"Ingyenes" Pénzügyi tanácsadók mennyi jutalékot kapnak ügyfelenként?

Figyelt kérdés
Lakáshitelt tervezünk felvenni használt lakás vásárláshoz, és mindenki akinek erről beszéltem és rámküldik a pénzügyi tanácsadó ismerőseit. Már vagy 6an felhívtak ez ügyben, alig tudom őket leállítani. Mennyit keresnek egy-egy ilyen ügylettel?

#lakáshitel #pénzügyi tanácsadó #hiteltanácsadó #pénzügyi tanácsadó jutalék
jan. 26. 21:18
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
Gonodlom ezek nem pénzügyi tanácsadók hanem hitelkufárok, akik jutalékot kapnak az eladott lakáshitel után...
jan. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, bár én inkább sarlatánnak nevezem őket. De mennyi jutalékot kapnak vajon?
jan. 26. 21:41
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Normális hitelközvetítő nem kerül neked semmibe. Hoz egy banki ajánlatot, két perc alatt le tudod csekkolni a neten, hogy drágább-e, mint amit te besétálva kapsz. Általában még olcsóbb is, és az ügyintézés is egyszerűbb.

És igen a banktól ezért jutalékot kap.

Mondom ez a normális hitelközveítőre igaz, biztos ott is vannak bőven kóklerek.


Ettől még persze pofátlanság, hogy az ismerőseid csak úgy megadják a telefonszámodat. Engem is zavarna.

jan. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
62%

Benne van a pénzügyi közvetítőket szabályozó rendeletben, hogy jelzáloghitel esetén a cég, akikkel szerződésben állnak, mint pl a Bankmonitor, vagy a Hitelnet, vagy a nagyobb ingatlan közvetítő cégek, maximum 2%-ot kapnak, de az, hogy ebből konkrétan mennyit kap a hitelközvetítő, már egyedi szerződések alapján történik.

Tévedésben vagy, ez ugyanolyan szakma, mint pl az autószerelő, vagy a kőműves, azok között is van sok kókler, mint ahogy hitelközvítők között is van nagy tudású. Rengeteget tud segíteni, ha jó és mivel a jutalékát nem Te fizeted, hanem a bank, win-win a helyzet. Piaci lakáshitel kamatból jelentős kedvezményt is tudnak adni, amit Te nem tudsz magadnak elintézni, ha közvetlenül besétálsz a bankba, de akár kaphatsz általuk egyéb juttatásokat is, mint pl díjmentes előtörlesztési lehetőség, vagy magasabb kezdeti költség kedvezményt, mint ami a Hirdetményekben van.

jan. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Magasabb kezdeti költség az miért kedvezmény? Igen tudom hogy jobb ajánlatot adnak mintha bankba mennek be, mert úgy is megprobaltam és ott csak a a hirdetmények szereplő kamatot tudják adni, ezek meg alá mennek valamivel. De azt ne nevezzük már tanacsadasnak hogy ha van fundamenta ltp és fel szeretnénk használni onerobe akkor azt tanácsolják hogy vegyünk fel annyival nagyobb hitelt. Megkerdeztem hogy a bank hogy számítja a kamatot, arra olyan választ kapok, hogy azt nekem nem kell tudni számolnom. A harmadik pedig úgy ajánl MBH Egyenlítő konstrukciót hogy el se mondja hogy működik, nekem kell utána olvasnom. De az érdekelt volna hogy mennyit kapnak emberek után, nem az hogy win win -e...
jan. 28. 09:26
 6/6 anonim ***** válasza:

A magasabb kezdeti költségekből kapsz kedvezményt, így értettem.


Nem igazán értem a motivációdat, mit befolyásol az a döntésednél, hogy mennyi pénzt kap egy közvetítő, ha számodra jobb ajánlatot ad, mintha besétálnál a bankba?


Pl ha egy nagykereskedő haszonkulccsal elad neked egy terméket, akkor azt hiszed, ha a gyártónál kopogtatsz, majd neked is adnak nagyker árat? A kenyér árában is firtatod, mennyit keres rajta a molnár, a pékség, a kereskedő, mielőtt megveszed?


Abban teljes mértékben igazat adok Neked, hogy korrekt tájékoztatást szeretnél kapni, ez alap. Válaszd ki a legjobban felkészült hitelközvetítőt, de az nem szempont a legjobb szakember megtalálásában, hogy ő mennyit kap a munkájáért, hiszen Te nem fizetsz neki semmit.

jan. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!