Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Terhesség külföldön? Többi lent

Terhesség külföldön? Többi lent

Figyelt kérdés
Sziasztok. Igaz nem terhesség de ezzel kapcsolatban kérdeznék. 3 éve próbálkozunk sikertelenül. 2 évvel ezelőtt fel vettük a babavarot de továbbra sem sikerül. 3 inszeminaconk volt . Lombik lenne a következő. Viszont most jött egy munka lehetőség Ausztriaban nekem és a férjemnek. Nem tudjuk mit csináljunk. Aki felvette a baba várót azoktól kérdeznek inkább. Ha ki megyünk, ütközik e a hitel feltételeivel, meg maradna a belföldi lakcimunk, csak ideiglenes lenne a kinti. Tb-bol kellene még kijelentkezni. Ilyen esetben gond e a hitelnél? A másik, ha valami csoda folytán,terhes lennék kint , mondjuk egy éven belül, és én haza jövök, akkor milyen támogatásra számíthatok, mármint ugyanúgy jár e a gyed majd vagy a külföldi munka miatt nem számít bele ? Van munkaviszonyom mert 7 éve dolgozom, csak nem tudom ha meg szűnik az itthoni és külföldi munkahelyem lesz akkor mire számíthatok itthon? Ha kint meg tudnám hogy terhes vagyok, akkor haza jönnèk egyből hogy a 12 hetes papírt le adjam a bankba. Köszönöm ha tudtok segíteni :)

febr. 4. 21:17
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Csak a második kérdésre tudom a választ. A külföldi munkaviszony a gyednél csak az időbe számít bele, de ahhoz, hogy jogosult legyél csedre /gyedre, szüléskor itthon kell munkaviszonyodnak lennie.

Amúgy (szerintem) amíg nincs gyerek (és kamattámogatás), addig a bankot nem érdekli, ha külföldön vagy.

febr. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A babavárónál legalább egyikőtöknek kell rendelkeznie hazai állandó lakcímmel, de amíg nem vagytok jogosultak kedvezményekre, addig a kutya nem foglalkozik vele. Majd a gyerekek esetleges érkezésénél lesz fontos, hogy a gyerek állandó lakcíme is is itthonra szóljon, ha külföldön születik, akkor azt hiszem honosítani kell az anyakönyvi kivonatát, meg nem tudom...

Én is úgy tudom, ahogy az első. Ha eu tagállam, akkor a biztosítási jogviszony időtartamába beleszámít a külföldi munka, de ahhoz, hogy jogosult legyél itthon ellátásra, kell rendelkezned a szülés napján hazai munkaviszonnyal.

febr. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!