Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Jól értettem ami a banki...

Jól értettem ami a banki ügyintéző mondott?

Figyelt kérdés
255 ezer volt a múlt havi záráskor a tartozásom. Majdnem 300 ezret fizettem vissza a türelmi időn belül (hitelkártya) ami a tartozáson felül van 45 ezer Ft azzal mi lesz? Vásároltam kincstárjegyeket, eladtam és ráutaltam a számlára így lett 300 ezer. Ez most nekem így jó vagy nem ?
febr. 12. 17:03
 1/8 anonim ***** válasza:
76%

Miert fizettel be tobbet mint a tartozasod?


Ott figyel a szamladon es a bank hasznalja a penzedet, szoval ez neked alapvetoen nem jo.

febr. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem neked nemn jo, hogy többet fizettél vissza, mert a pénzed azon részét most a bank használja, ingyen.
febr. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Na ez igaz, de a dolog kétoldalú mert én vettem valamit azon a pénzen, amit visszautaltam. Ezt ők befizetésnek könyvelik el. Pedig ez vásárlás is egyben tehát 0-nak kellene lenni
febr. 12. 17:33
 4/8 anonim ***** válasza:
83%
Ha ennyire nem érted a hitelkártya működését, akkor inkább mondd le, mielőtt nagyon megszívod egyszer.
febr. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Mindenki olyan bonyolultan fogalmaz
febr. 12. 18:36
 6/8 anonim ***** válasza:
62%

Senki sem fogalmaz bonyolultan, te vagy penzugyi analfabeta. Nem is csoda hogy radsoztak egy hitelkartyat amit aztan esz nelkul hasznalsz.


Tessek, olvasd szepen el: [link]

febr. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
60%
Túl lehet fizetni, nem történik semmi.
febr. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 krwkco ***** válasza:
86%

"Majdnem 300 ezret fizettem vissza a türelmi időn belül (hitelkártya) ami a tartozáson felül van 45 ezer Ft azzal mi lesz?"

Ez a hitelkártya túltöltése, amit a bankok általában "nem rendeltetésszerű használatnak" minősítenek. De bank ezt általában nem teszi szóvá. Kivéve, ha valaki több vásárlás alapján akar visszatérítést egy időszakban (hónapban), mint amennyi a névleges hitelkártya kerete.

És a 45 ezer forintod nem vész el. A pillanatnyi egyenleged annyival több lesz. És a fordulónapon kimutatott teljes visszafizetendő összeged annyival kevesebb.

De a hitelkártyának nem ez az elvárt használata. Hanem:

- költöd a pénzt. Ha akarod. Nem kötelező.

- a fordulónap után kapsz egy kimutatást, hogy mennyi a teljes befizetendő.

- pontosan ezt az összeget befizeted a türelmi időszak vége előtt. Közben -a türelmi időszak alatt- költhetsz is, de azt nem kell levonni a befizetésekből, amikor kiszámolod, hogy eleget fizettél-e be a kamatmentességhez.

Ha több pénzed van, mint a befizetendő, azzal nem kell túlfizetni a hitelkártyatartozást. Azt költsed a normál számláról. Így a következő hitelkártya-fordulónapon az nem fog szerepelni a befizetendőben = csökken a tartozásod.

febr. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!