Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha nem tudom fizetni a hitelem...

Ha nem tudom fizetni a hitelemet, mennyi idő után árverezik el az ingatlanom? Illetve úgy is el tudják, ha 2 néven van, tehát csak fele az enyém?

Figyelt kérdés
febr. 13. 20:46
 1/3 anonim ***** válasza:
77%
A te reszed elarverezik.
febr. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

És hogyan állapítják meg melyik az én részem a házból?

Ki vesz meg úgy egy házat, hogy mellette benne él még másik 2 ember?

febr. 13. 22:42
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A tulajdonrészed árverezik, nem pedig a konyha felét, a fürdőszoba negyedét, stb.


Nyilván nem igazán piacképes egy olyan ingatlan, ami nem egy ember tulajdonában áll, tehát csak egy rész tulajdonhoz jut általa az árverési vevő.


Mikor piacképes? Például ha én és a testvérem is tulajdonos benne. Haragszom rá, mert megbántott, és nem tartom vele a kapcsolatot. Neki lett tartozása, ami miatt árverésre bocsátják az ingatlan tulajdonrészét, én pedig élek a lehetőséggel, hogy a teljes tulajdont birtokoljam, ezért megveszem, vagy licitálok rá.

febr. 14. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!