Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Több lakáshitel egyszerre...

Több lakáshitel egyszerre erőn felül?

Figyelt kérdés
Nagyobb mennyiségű készpénzem van, melyet ingatlanba fektetnék, mint hosszútávú befektetés. Havi bevételem 900 ezer forint körül van. Jelenleg nincs hitelem. Szeretnék vásárolni öt darab lakást, mindet befektetésnek, felújítás után kiadnám, ez fedezi a hitelt és némi bevételt is hozna. A készpénzem elég lenne a lakások önerejére, felújításra és bőven tartalékra. A hitellel van gond, mivel az túlmenne az adósságféken (60% jövedelem). A bank erőn felül engedne felvenni hitelt? Én bevállalnám, ha nem megy a fizetés, akkor bukom a fedezetet. Számításaim szerint simán tartható lenne a törlesztő. Egy lakásom van jelenleg kiadva, ahogy meghirdettem legalább 30 jelentkező volt, fővárosi ingatlanpiac.

febr. 19. 00:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%

Hát igen.


A kapzsiság nagy úr...

febr. 19. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%
Nem gignak afelett adni.
febr. 19. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%
fognak akart lenni, csak elírtam.
febr. 19. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
32%

Hol hirdetted meg?

És mind jó bérlő lett volna?

Azért ehhez érteni kellene.

febr. 19. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
88%

"Én bevállalnám, ha nem megy a fizetés, akkor bukom a fedezetet."

A bank nem szereti ezt a fajta kockázatot.

febr. 19. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
75%

Mivel az MNB elég szigorúan veszi a jövedelemarányos törlesztőrészlet mutatót (JTM), ezért a két szép szemedért a bank nem fog párszáz milliós bírságot kockáztatni.

A fizetésedbe belefér 60millió hitel, ennél többet nem fogsz kapni.

febr. 19. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
88%
Először próbáld ki 2-3 lakással. Nem olyan egyszerű ám, hogy csak jön befelé a pénz. Egy lakást is elég nehéz felújítani, hát még többet egyszerre.
febr. 19. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
85%

Törvényileg nem adhatnak hitelt JTM fölött. De ha a JTM nem lenne, akkor sem adnának, mert a banknak is az a jó, ha fizeted a hitelt, nem akarnak lefoglalni és értékesíteni lakásokat, mert az nekik bukó.

A bankot nem érdekli, hogy melyik lakást hogy adod ki, nekik csak a hivatalos jövedelmed számít.

És lehet, hogy azt is megkérdezik, hogy mégis honnan van neked 40-50 millió készpénzed öt lakás önerejére...

febr. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
82%
Beindítanám annyi lakással, amennyire adnak. Utána, ha már a fix bevételeim is nagyobbak, bővíteném a portfóliót.
febr. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
77%
Hasonló véleményen vagyok, mint a 7-es és 9-es. A Te helyedben megpróbálnám 2-3 lakással, amire hitelt igényelnék. Abból jönne szépen bérleti díj, amit leadóznék, és a következő évben vennék még 2 lakást és a bérleti díjból származó jövedelmet is leigazolnám a banknak, így a JTM is meg lenne oldva.
febr. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!