Bankjegy Azonosítás?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az alábbi kérdésem lenne. Ha én az OTP bankszámlámról a bankfiókban személyesen veszek föl pénzt 500 ezer forintot és tegyük fel kapok 50db tízezer forintos bankjegyet a pénztárban az ügyintézőtől kisétálok a bankból és a kapott bankjegyeket hazaviszem és otthon elrakom biztonságos helyre. A kérdésem az lenne, hogy a pénzkivétel után 1 hónappal meg lehet-e állapítani vagy vissza lehet-e keresni, hogy ami nálam van otthon 50db. tízezer forintos bankjegy azt én pontosan melyik bankból és mikor vettem fel? Esetleg a bankjegyek sorozatszáma vagy ujjlenyomat, vagy banki biztonsági kamera felvétel alapján vissza lehet keresni, hogy amik nálam vannak bankjegyek azokat pontosan hol és mikor kaptam kézbe? Mennyire visszakövethető ez akár 1db bankjegyre lebontva?
febr. 25. 12:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy bárki foglalkozna ezzel.
febr. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 krwkco ***** válasza:
100%

"Esetleg a bankjegyek sorozatszáma"

Nem jegyzik fel.

" vagy ujjlenyomat,"

Rengeteg ujjlenyomat van a bankjegyeken. És a pénztáros nem is érinti meg mindegiket, amikor géppel leszámolja. Ha kézzel is végigszámolja, akkor csak felületesen érinti.

" vagy banki biztonsági kamera felvétel alapján"

A kamera nem elég jó felbontású ahhoz, hogy a számjegyek látszódjanak. Az ügyfélteret figyelik, nem a pénztárt.

" vissza lehet keresni, hogy amik nálam vannak bankjegyek azokat pontosan hol és mikor kaptam kézbe?"

Összefoglalva: nem.

febr. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

1. haza viszed a pénzt és lefotózod mindet, nagyság szerint a sorozatszámokkkal ...


2. haza viszed a pénzt és ráírod mindegyikre a dátumot és a pénztáros kisasszony nevét, címét, mobilszámát.


3. ugyanazt minden pénzzel amit kapsz vissza a benzinkúton, közértben, postán amit a 2. pont, így mindig tudod kitől mit kaptál.


Ha valamelyik bankjegy covidos, így meg lehet találni kitől kaptad el.

febr. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!