Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Az új bankkártyán a CVC kódon...

Hova gondolsz kérdése:

Az új bankkártyán a CVC kódon már nincs az a lekaparható réteg?

Figyelt kérdés

Tegnap járt le a bankkártyám,-OTP, MasterCard- és nemrégen kaptam meg helyette az újat, postai úton. A bank szerint nem lehet bankfiókba kérni. Pedig az ezelőtti oda érkezett.

Mikor kivettem a borítékból, láttam rajta a CVC kódot. Ez régen nem így volt, hanem le kellett kaparni róla egy fóliát, és aztán vált láthatóvá.

Egyelőre nem aktiváltam.

Akinek esetleg szintén mostanában jött új kártya, annak is látható a CVC kód?



febr. 26. 03:09
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
87%
Masnak is ilyen
febr. 26. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
25 éve OTPs vagyok, sohasem volt lekaparható a CVC, nem tudom, miről beszélsz.
febr. 26. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem volt ilyen.
febr. 26. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

Nem a CVC kód lekaparható, hanem volt egy védőréteg a CVC kód felett azt kellett lekaparni, és utána láthattad a CVC kódot.

Ez ott volt a kártya hátoldalán, ahol a neved rá kell írni kézzel.

Én is kb 25 éve vagyok az OTP-nél.

febr. 26. 08:58
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

Sosem volt ilyen. A mobilos SIM kártyával kevered, ahol a PIN kód tényleg egy lekaparható réteg alatt volt.

De az OTP kártyán mindig is láthatóan rá volt nyomva a CVC kód, soha nem volt lekaparható réteg alatt.

febr. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

Ennyire nem lehetek hülye...

Igaz, hogy nekem Maistro kártyám volt régebben.

Mindenesetre, köszönöm a válaszokat.

febr. 26. 09:46
 7/28 anonim ***** válasza:
90%

Nekem is volt lekaparhatós cvc kód mezővel bankkártyám de az már nagyon rég.


Már nem ilyenek, sőt van amelyiknek nem is a hátoldalán van a cvc kód hanem ugyanúgy az elején mint a többi adat.

febr. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
0%
Nem lehet a kaparós sorsjeggyel kevered? Azt kaparni kell és az is pénzt ad.
febr. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

7-es, köszönöm, akkor megerősítettél abban, hogy mégiscsak jól emlékszem.

Én is régóta használom a bankkártyát, talán több is, mint 25 éve.


8-as-as, a kaparós sorsjeggyel biztosan nem keverem, ilyesmire nem költök, de azért kösz....

febr. 26. 10:40
 10/28 anonim ***** válasza:
91%

Látom beindult a kérdező lehülyézése ahogy divat.


OTP-nél régen Visam volt, talán a végén már Mastercard is. De lekaparni tuti nem kellett, utána más bankoknál vagy Visa vagy Mastercard. Maestro sosem.


Elképzelhető, hogy régebben ilyen is volt, sőt a kétezres években a Maestro netes vásárlásra sem volt alkalmas, CVC kód sem volt rajta.

Aztán amikor bevezették, hogy neten is működjön külön lehetett kérni CVC kódot hozzá a banktól, amelyikre gyárilag még nem volt rányomva.


Nekem mint mondtam nem volt ilyenem, de egyetemistaként lakótársamnak igen. Tehát közvetlenül tudom. Hogy ő milyen banknál volt, talán Unicredit, de gondolom másiknál is volt ilyen.


Ezzel csak azt akartam mondani, hogy voltak, talán vannak is szokatlanabb megoldások is.

febr. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!