Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek sincs már középosz...

Szerintetek sincs már középosztály ?

Figyelt kérdés
Ami nap gondolkoztam ezen ( megjegyezném hogy én jó anyagi körülményekkel rendelkezek és nem nagyon látok bele a “középosztály” életébe ) és arra a következtetésre jutottam hogy egyre inkább kezd eltűnni a középréteg és egy hatalmas szakadék kezd kialakulni a “gazdagok” és a “szegények” között . Ti ezt hogy látjátok ? Mennyire lehet reális a gondolkodásom ?

2020. dec. 10. 00:59
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
5%

Van, és hála Istennek és a kormánynak, folyamatosan erősödik, bővül.

Egyre kevesebb a proli.

2020. dec. 10. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
8%

"egy hatalmas szakadék kezd kialakulni a “gazdagok” és a “szegények” között"


Ez mindig volt.

2010 óta folyamatosan ez ellen is nagyon sok jó programot indítottak be,

és jól láthatók a változások is .

2020. dec. 10. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
60%
Én a középosztályhoz sorolom magam.
2020. dec. 10. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
82%
Ez a vilagon mindenhol problema.
2020. dec. 10. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
80%

Egyre vékonyodik azokban az országokban is, ahol kasszikusan széles középosztály volt, itthon pedig gyakorlatilag sosem létezett.


Az egy másik kérdés, hogy Mo-n már egy 2x300ezres fizetéssel valaki oda sorolja magát, aztán veszi a 10+ éves használtautót, egy lyukas cipőt még gond nélkül kicserél, de egy elromlott gázkazánnál már komoly problémái vannak...

2020. dec. 10. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
94%
Sose volt igazi középosztály, mert ahhoz polgárosodás és tisztességes bér szükséges. Az elmúlt 30 évben egyik se sikerült, és egyre távolabbiak a kilátások.
2020. dec. 10. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
77%
Van, és szerintem te oda tartozol. Gazdag akkor vagy, ha 50ezerért veszel zoknit, és nem is zavar.
2020. dec. 10. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Definíció kérdése. Mindesetre az a réteg, amely havi fizetésből jól él, meglehetősen szűk Magyarországon. És nagy kérdés, hogy a világ többi részén milyen a tendencia, mindenesetre megy már a sírás, hogy az USA-ban a bérből élők átlagfizetése alacsonyabb, mint a szüleiké volt.
2020. dec. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
89%

Valószínűleg tényleg vékonyodik a középosztály, de azért vagyunk még néhányan...

A gond inkább az átjárhatóság. Aki szegény, annak szinte lehetetlen feljebb kapaszkodni. Lefelé viszont a szociális háló nagy lyukai miatt könnyebb az út.

2020. dec. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

7-es :

Igen , az a jó kis fendi zokni :D

( az is az én kérdésem volt )

2020. dec. 10. 11:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!