Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Az új bankkártyán a CVC kódon...

Hova gondolsz kérdése:

Az új bankkártyán a CVC kódon már nincs az a lekaparható réteg?

Figyelt kérdés

Tegnap járt le a bankkártyám,-OTP, MasterCard- és nemrégen kaptam meg helyette az újat, postai úton. A bank szerint nem lehet bankfiókba kérni. Pedig az ezelőtti oda érkezett.

Mikor kivettem a borítékból, láttam rajta a CVC kódot. Ez régen nem így volt, hanem le kellett kaparni róla egy fóliát, és aztán vált láthatóvá.

Egyelőre nem aktiváltam.

Akinek esetleg szintén mostanában jött új kártya, annak is látható a CVC kód?



febr. 26. 03:09
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
0%
Aztán mesélj már milyen bankkártya érvényes 25 évig?
febr. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:

Külön levélben a kártya PIN kódját szokták küldeni,

azt kellett kapirgálni,

az volt titkosítva, hogy a postás ne viĺágítsa át a leveleket...

febr. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:

"Egyelőre nem aktiváltam."


a kasszánál ezért hosszúak a sorok...

febr. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
... elsejétől.
febr. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:

10-es, köszönöm, igen, itt ez megszokott, hogyha valami olyan kérdést teszel fel, amiről az adott válaszoló nem tud, akkor mindig a kérdező a hülye.

Szerintem meg az a hülye kérdés, amit nem tesznek fel, mert így rájöttem, hogy talán a régi kártyára emlékeztem, hogy az lekaparható volt. Sajnos az agyam nem a régi, mert ópiát tartalmú fájdalomcsillapítókat szedek, plusz szklerózisom is van.


11. Ahogy előbb is írtam, minden bizonnyal rosszul emlékeztem, semmilyen kártya nem érvényes 25 évig.


13. Az előbb említett szklerózisom miatt én már több, mint 8 éve nem jártam az utcán, csak pár alkalommal orvosnál. Így miattam nem hosszú a sor. Lehet újdonságot mondok, de online is lehet aktiválni a kártyát.

febr. 26. 21:29
 16/28 A kérdező kommentje:

Ez a válasz meg mindenkinek megy, aki esetleg visszanézne ide:

Olyan házban lakom, ahol valamelyik lakónak néha kedve szottyan kivenni a leveleket a postaládákból- mondjuk úgy- felülvizsgálat miatt.:D Jártam így, pont a bankszámlakivonataim sikerült neki kiszedni, és aztán visszaragasztani, jól látható módon, meg onnan is tudtam, hogy a bankszámlakivonatok nem havi sorrendben vagy ellenkező irányban összehajtva voltak visszatéve. Ilyet bank nem csinál.

Fentiek miatt szerintem jogosan tartottam attól, hogy esetleg rájár a bankszámlámra.

De beszéltem a bankkal, és le tudom tiltani az új kártyát, és a Contact Centeren keresztül kérhetek újat, és azt már a bankfiókban is átvehetem én vagy a meghatalmazottam, aki közjegyzői meghatalmazással rendelkezik. (Ez is bele van foglalva.)

Ezt a kártyát kérésem ellenére sem lehetett bankfiókban átvenni.

Mindenkinek köszönöm az értelmes válaszokat.

febr. 26. 21:42
 17/28 Hintalow ***** válasza:

Passzolok, 2008 óta dolgozom bankszektorban, mèg nem találkoztam ilyen megoldással.

Jó persze az OTP külön állatfaj, ott minden csoda lehetsèges, de ha volt is ilyen megoldás korábban jó règről, akkor ahogy ìrod, èpp eltűnőben lehet.

febr. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

"Lehet újdonságot mondok, de online is lehet aktiválni a kártyát.:


Nem újdonság, de a kasszánál fenn akadó vevők sokasága a hónap elején sem ritka.

:)

febr. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:

Hintalow, pedig látod, még egyvalaki írta itt, hogy régen neki is volt ilyen bankkártyája.

Tényleg nem kötözködésből kérdezem, mert nagyon sok ember mondja, hogy az OTP így, az OTP úgy, az OTP drága. Most végre akkor egy szakmabelitől talán megtudom, hogy mi a baj az OTP-vel? Mert te is azt írod, hogy külön állatfaj.:)

Nagyon régen nyitottam számlát náluk, és soha semmilyen problémám sem volt velük. Most küldték ki az éves díjról a levelüket, vagyis, hogy mennyibe került nekem az OTP egy évben, és tizenhatezer valahány Ft. Ez szerintem nem sok. A hitelek díjairól nem tudok sokat, mert azt nem vettem fel, csak egyszer valami személyi kölcsönt, de az is régen volt.

febr. 27. 21:23
 20/28 A kérdező kommentje:

18-as, Oké, hiszek neked, én azt sem látom már jó pár éve.

Nyilván idegesítő, ha valaki ott szerencsétlenkedik csúcsidőben. Pedig az ATM-nél is lehet aktiválni.

Ugye régen még nem volt net, nem is nagyon lehetett másképp, max. a bankfiókban még.

Én a fent említett ok miatt nem aktiváltam egyelőre, de előbb utóbb kell majd. Aztán ha valami olyan tevékenység lesz a kártyán, amit nem én csináltam, akkor tiltom és kérek másikat. Tulajdonképpen csak a netes vásárlási limitet kell levennem a legminimálisabbra, mert máshol nem tudja használni. a kétlépcsős azonosításnál esetleg meg tud bukni, de azt se kérik mindenhol.

:)

febr. 27. 21:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!