Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi a különbség a "Magyar...

Mi a különbség a "Magyar Államkötvény 2027/B" és a "Fix Magyar Állampapír 2027/Q1" között?

Figyelt kérdés

Előbbi 9,65%-os negyedéves kamatperiódusú 3 éves lejáratú utóbbi szintén ugyanezen jellemzők, de 7%-os kamatozású.


Miért érné meg akkor az utóbbit megvenni?



márc. 5. 19:50
 1/4 anonim ***** válasza:
21%
Olvasd el a leírásokat. Ha még mindig nem érted gyere vissza és írd le mi nem világos!
márc. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Elolvastam és a MÁK 2027/B változó kamatozású és 3 havi bubor alapján van megállapítva, de innentől totál elvesztettem a fonalat pedig elolvastam egy bankmonitoros cikket is a bubor-ról. Eleve azt nem értem, hogy ha változó kamatozású, akkor mi az a 9,65%?


Akkor a saját érdekemben inkább másképp kérdezem: A kettő közül szerintetek melyiket éri meg jobban megvenni?

márc. 5. 20:05
 3/4 anonim ***** válasza:
61%

9,65 % a jelenlegi. De lehet a következő kamatperiódusban ez már csak 6,5 lesz, azt követőben meg 5,2, de az is lehet, hogy 11%

Míg a fix az minden kamatperiódusban ugyan annyi.

márc. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ugyanaz a dilemma, mint a fix és a változó kamatú hitel közt, csak itt te adod a hitelt.
márc. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!