Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Házra felvett jelzáloghitel...

Házra felvett jelzáloghitel nem fizetése esetén mit tesz a bank, az adósok számlájáról havonta lefoglal egy összeget, vagy a házat értékesíti végrehajtás keretein belül?

Figyelt kérdés

Volt férjemről van szó, akivel közösen vettük fel még a kölcsönt. Én elköltöztem a házból, megegyeztünk, hogy a ház legyen az övé és fizesse a hitelt. Viszont több hónappal el van maradva a hitellel. Akkoriban mikor még házasok voltunk, gyakranta akkor sem volt bejelentett munkahelye,felmondott úgy, hogy nem is volt más munkalehetősége, gyakran én voltam az egyedüli családfentartó felelőtlen volt minden tekintetben.

Most sincs bejelentett munkahelye. A számlájára nem érkezik semmi bevétel. Attól tartok, hogy a végén még az én számlámról fogják a fizetésemet vonogatni a férjem miatt.



márc. 11. 16:41
 1/6 A kérdező kommentje:
2 éve vagyunk külön.
márc. 11. 16:41
 2/6 anonim válasza:
88%
Miert nem rendeztetek a vagyoni helyzetet valaskor? Birosagon miben allapodtatok meg? Milyen papirok vannak alairva, ket tanuval?
márc. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
65%

Ha adóstársként benne maradtál az ügyletben, vagy kézfizető kezesként akkor rajtad is ugyanúgy végre fogja hajtani a bank. Első körben mindig a bankszámlát inkasszálják - a végrehajtó is erre úszik rá először. Mert ez a legegyszerűbb, leggyorsabb.

Ha sem adóstársként, sem kezesként nem vagy benne akkor csak a férjeden fogják a követelést érvényesíteni, függetlenül attól, hogy az adott vagyontárgyat még házastársi vagyonközösség időtartama alatt szereztétek.

A válás után le kellett volna módosítani a kölcsönszerződést is.

márc. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Sorban próbálkozik amivel lehet, először felszólít, majd próbál letiltani, ha az se elég akkor lefoglalja és bagóért eladja amid van, majd a végső megállás a böri...
márc. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"majd a végső megállás a böri..."

Ne írkáljatok már ilyen hülyeségeket.

márc. 13. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Bankot marhára nem érdekli, hogy Te hol laksz. "közösen vettük fel még a kölcsönt" - ebből azt feltételezem, hogy adóstársként szerepelsz a kölcsönben, így igen, tőled is fogják vonni.
márc. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!