Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Eladósodás 25 évesen, mit...

Eladósodás 25 évesen, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok, nem is utolsó reményemben, mert minden amit itt leírok teljes mértékben magamnak köszönhetem, de szeretnék tanácsot, útmutatást kérni.


Kiadásaim okán és saját hülyeségem miatt sikerült összesen majdnem 2 millió forint személyi kölcsönt +5 millió ft diákhitelt összegyűjtenem. Havi folyószámla hitelkeretemet a törlesztők miatt minden hónapban kimerítem, amikor a fizetésem érkezik kb 2 napig vagyok csak pluszban, míg le nem vonja a törlesztőket, a többi elmegy megélhetésre és ott is csak a legszükségesebbre. Ördögi kör amiből nem látom a kiutat. Próbáltam adósságrendező, vagy kedvezményesebb konstrukciójú hitellel kiváltani mindezt, de mivel szerencsejáték függő is voltam(tényleg nem játszok már semmit már hónapok óta), a bank elutasítja a hitelkérelmem látván az erre elköltött forintjaimat. Jelenleg ott tartok, hogy 5 napja kaptam fizetést és 5000 forintom maradt a hónapra. Jelenlegi munkahelyemen 4 hónapja dolgozok, jobb a fizetés mint előtte, gondoltam ebből már csak megoldom, de nem. Szeretnék segítséget kérni, hogy mit lehet ilyen helyzetben tenni?


Számokban kifejezve:

OTP személyi kölcsön 1,5 millió, havi törlesztő: 62.500 ft.

Provident: 350.000 havi törlesztő: 30.000 ft

Diákhitel: 30.000 ft

Folyószámla hitelkeretem: 300.000 ft

Albérlet + rezsi: 150.000 ft

Havi fizetésem: 350.000 ft



márc. 15. 14:00
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Növelni kell a bevételeket és/vagy csökkenteni a kiadásokat.
márc. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 krwkco ***** válasza:
86%

"mit lehet tenni?"

350.000-(62.500+30.000+30.000+300.000*0,25/12+150.000)=71.250

Ennyiből kell megélned egy hónapig. Ha ezt 5 nap alatt elköltötted, akkor az baj.

márc. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%

Masodallas. Legalabb egy kis ideig, hetvegente valami. Pultozas, de igazabol barmi. Aztan verplazmaadas egy ideig.

Aztan ha a provident kifut, es eltelik egy kis ido, talan jo leszel adossagrendezo hitelre. Azzal kinullazod es megszunteted a hitelkeretet.

Es akkor maradna a diakhitel es az uj hitel ami kb 100k. Igy maradna kb 100kd

márc. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%
A folyoszamla hitelkeret az havi kb 8k extra koltseg, ha minden nap ki van maxolva. Ha van a szemelyi kolcsonhoz biztositas, az is 4500ft. Havi szamladij es hitelkeret dija az egyutt legalabb 2k. Szal amiket leirt azonnkivul van legalabb 15k egyeb koltseg.
márc. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%

Összébb kell húzni a nadrágszíjat, amíg legalább a provident lepörög. Olcsóbb albérlet után néznék kezdetnek. Vagy hazaköltözni szülőkhöz nem tudsz pár hónapig?


Mellette valami fusizás hétvégén. Futárkodás, takarítás, akármi.

márc. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%

Költözz haza. 150k albérletre túl sok ekkora fizuhoz és ilyen törlesztők mellett. Máris 200k felett maradsz. Ebből folyamatosan előtörleszted az otp-t, addigre elfogy a provident is és lehet újratervezni a dolgokat.

Ez messze van a kilátástalan helyzettől.

márc. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
12%
Mire költesz el 70 ezret 2 nap alatt? Ezen amúgy nem lehet segíteni. Elöbb utóbb beúszol a hiteleiddel és mész majd a sittre.
márc. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
85%
150+rezsi rengeteg. bérelj szobát, keress lakótársakat.
márc. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha vannak szüleid, nem is kérdés, hogy az albérlet luxus most neked. Menj haza, tűrj és alkalmazkodj, aztán ha egyenesbe jössz - természetesen plusz munkákkal - akkor újratervezés van.
márc. 16. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!
márc. 16. 11:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!