Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan működik a jelzáloghitel...

Hogyan működik a jelzáloghitel folyamata?

Figyelt kérdés

Párommal házat szeretnénk vásárolni. (babaváró és a CSOK az nálunk sajnos kilőve egyéb okokból)

Kizárólag csak információ szerzés céljából tettem fel ezt a kérdést, hogy itt megtudjam Pl. nektek milyen személyes tapasztalataitok vannak ezzel kapcsolatban, mennyi idő ennek a folyamata, milyen feltételek kellenek hozzá. Azt sejtem, hogy nem lesz egyszerű elintézni, de szerencsére mindketten dolgozunk és nincs okunk panaszra anyagilag, viszont már lépni szeretnénk az albérletből, ami havi 160.000ft és úgy gondolom, hogy ha a sajátunkat fizetjük ugyanannyival, sőt még esetleg kevesebbért is az mindkettőnknek kedvezőbb lenne. Kb 10-11 millió forintért ki is néztünk már házat magunknak, ami mindkettőnk munkahelyéhez közel van.



márc. 24. 11:36
 1/2 anonim ***** válasza:
85%

Piaci hitelt jóval egyszerűbb igényelni, nem annyira bonyolult a folyamat és kevesebb a papír munka vele.

- Megfelelő önerő megléte mellett és munkáltatói igazolással lehet előbírálatot kérni a bankban, ami teljesen díjmentes.

Lépések röviden:

1. Eladóval felvenni a kapcsolatot, már az ingatlan megtekintésekor lehet jelezni, hogy hitelből történne a finanszírozás. Megfelelő-e számára is vagy kifejezetten kp-s vevőt vár?

2. Tisztázni a feltételeket az ügyvédnél, adásvételi szerződés. Az ügyvédi díjat minden esetben a vevő fizeti. Ha hitelből történik a finanszírozás, akkor energetikai tanúsítványra is szükség van. Ezt általában a vevő intézi.

3. Ezekkel a papírokkal bekocogni a bankba. Előkészítik, elindítják a folyamatot. Ezután jeleznek az eladónak, hogy érkezik az értékbecslő. Felméri az ingatlant, ha oké akkor visszajeleznek, hogy mikor lehet aláírni a hitelszerződést.

4. Ezután menni a közjegyzőhöz, ennek is van költsége. Csak meg kell hallgatni, aláírni, kifizetni.

5. Utána bekocogni a földhivatalba a paksamétával, hogy bejegyezzék a jelzálogot az ingatlanra. Itt is lehet fizetni egy keveset.

6. Papírokkal vissza a bankba.

7. Várni hogy folyósítsák.

Én saját banknál vettem fel a hitelt, ahová a munkabér utalás is megy. Így nem kellett új bankszámlát nyitnom vagy ilyesmi.

Az egész folyamat kb. 3 hétig tartott.

márc. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
32%

Kerüld el a hiteleket!


Kimész külföldre pároddal és 700k/hó... Laza 7-8 hónap alatt megvan a kess és kiruccantok is.

márc. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!