Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha megszűnik a CSOK meg a...

Ha megszűnik a CSOK meg a babaváró mire lehet számítani?

Figyelt kérdés

Csak egy ilyen kósza itteni válaszban olvastam, hogy "ha megszűnik a csok meg a babaváró, hirtelen negyedére-harmadára fognak ott esni az árak".


Gondolom ez egy összetettebb dolog mert a korfánk ( [link] sajnos elég satnya, ezek a támogatások se nagyon segítették a születéseket (asszem mostanság volt valami negativ rekord születés, nyílván nem lehet egyből kihordani egy gyereket), stb...


Amire próbálok kilyukadni, hogy ezek mennyire lehetnek időtartós támogatások valamilyen formában? Mennyire valószínű, hogy megszünnek teljes mértékben és ha igen mikor? Másfelől milyen területeket, hogyan befolyásolnának (pl: Budapest+nagyváros, agglomerációk, vidék)?



márc. 25. 19:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
43%

"hirtelen negyedére-harmadára fognak ott esni az árak"


Csok plusz most van január elsejétől, nem mostanában fogják megszüntetni. A falusi csokot sem. A babaváró pedig megszűnik.

Amúgy boldog boldogtalan ingatlanba fekteti a pénzét, most hogy főleg a dkj meg a többi rövidebb lejáratú állampapír csak 6-7%-ot kamatozik.

márc. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
43%
semire
márc. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
22%
Attól nem fog kevesebbet érni semmilyen ház vagy lakás, mert megszűnik egy támogatási forma.
márc. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem sem fognak nagyon csökkenni az ingatlan árak, max. nem nőnek tovább.

Amúgy nem volt ez mindig így, én 48 éves vagyok, 29 évesen mentem férjhez, majd 31 és 33 évesen szültem a gyerekeimet. A világon semmi támogatás nem járt, a házba sem kaptam egy fillért sem. Mégis szültem gyereket. És ha alám tesznek egy házat, akkor sem szültem volna 2-nél többet, szóval szerintem mindegy is. Aki akar, úgyis szül.

márc. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

A CSOK-ot így ebben a formában be sem lett volna szabad vezetni. Hihetetlen károkat okozott és bármely politikus, akinek van lelkiismerete, lemondott volna a bevezetése miatt.

A kártétel már megtörtént, az ingatlanárak soha nem fognak élhető szintre visszaesni. Hiába törölnék el a CSOK-ot, azzal csak annyit érnének el, hogy a gyermekteleneken kívül már a gyerekvállalók sem tudnának soha saját lakást venni.

A gyerekvállalást nem eszetlen pénzosztással kell támogatni és pláne nem úgy, hogy meghatározzák, hogy csak új építésű lakást támogatnak. Kamatmentes, hosszú lejáratú hitel, adókedvezmény és élhető bérek kellenek, mert akkor a gyerekvállalók kapnak könnyítést, de azokat sem lehetetlenítik el, akiknek nincs gyereke.


Ha visszaesnének az ingatlanárak egy normális szintre (ami kb a fele a mainak), akkor rögtön lecserélném a lakást házra, de így most esélytelen.

márc. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Hát igen, a bizonytalanság megmarad akkor is ha csak úgy hozzád vágják a pénzt, de ugye ha már nem lenne ez a +10-30 millió "ingyen pénz" akkor nem is nagyon tudnának a családok 50-100 milliós lakásokat venni így az áraknak ha nem is a felére, "negyedére-harmadára" de negyedéVEL-harmadáVAL, főleg akkor ha azok akik befektetésnek vették a sok ingatlant elkezdenek pánikolni és kínálatot elkezdik higítani, bár ez függ attól is hányan vették azzal a céllal, hogy majd később kifejezetten eladásra szánják és hányan azok inkább kiadásra vették.


Bár értem, hogy ez csak az én leegyszerűsített gondolat menetem és, hogy ez sokkal több dologtól függ mint amit gondolok, de azért nem teljesen hülyeség, csak nem túl esélyes.

márc. 26. 11:32
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodt lehetsz, hogy aki 50 millióért vett lakást befektetésnek, az nem fogja 30 millióért eladni, inkább továbbra is kiadja, ha nem ér annyit a kégli, mint amennyiért vette. Ergo nem lesz csökkenés.

Csökkenés csak és kizárólag abban az esetben lehetne, ha a kormány a CSOK helyett állami lakásépítésbe kezdene és ezeket a lakásokat a piaci ár alatt értékesítenék.

márc. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
5-ösnek teljesen igaza van. Ha kivezetnék, akkor már a gyerekvállalók se tudnának lakást venni.. Viszont már most is a határon táncolnak, ugyanis annyira sok pénzt adnak 1-2-3 gyerekvállalása esetén, hogy az ember kétszer meggondolja, hogy ekkora összegekre egy életre eladósodjon, miközben sajnos annyira elszálltak az árak, hogy ezekkel is egyre nehezebb elindulni. Most nézegetünk 2-3 hálós lakásokat, egy gyerekünk van és, ha lenne még egy, nem férnénk el. Ad a kormány 30 milliót, miközben ez a típusú lakás 70-80 millió Budapesten, nagy büszkén hirdetve, hogy CSOK PLusszal is megvehető... vagyis ehhez még fel kéne venni 50 millió hitelt így is. És ezek a lakásárak nem fognak megállni, főleg, ha leesnek az állampapír kamatok a kamu inflációs adatok következtében. 70-80 meg 100 milliókat ki fog felvenni egész életére ? És ha valaki azt mondja, hogy majd a piac beárazza a lakásokat, akkor erről meg annyit, hogy Budapest tele van külföldi saját meg befektetős lakásokkal (a mi házunkban is csomóan vannak, van akinek 3 lakáson van kint a postaládán a neve), nekik ez aprópénz egy 200 milliós bécsi lakás mellett... őket ezek az emelkedések nem fogják megrázni.
márc. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

#8 Igen. A feleségemmel 9 éve vettünk egy lakást. A terv az volt, hogy 4-5 év és házra cseréljük. Gyerek nincs, sajnos egészségügyi okból nem lehet, örökbe meg nem akarunk fogadni. Így a házról már le is tettünk, mert esélytelen. 40 millió hitelt kellene a nyakunkba venni. Kösz, nem!


Az sem lenne feltétlen baj, ha az ember bérleményben élné le az életét, mert külföldön működik ez is. De idehaza? Nem tudsz hosszú távra bérelni, kb bármikor szólhatnak, hogy egy hónap múlva költözz ki, nem tudsz saját ízlésnek megfelelően átrendezni / felújítani, meg még olyan lakást is nehéz találni, ahol pl. engedik a háziállatot. És minezekhez irgalmatlan drága is az albérlet.

márc. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
#9: Nem ti vagytok az egyetlenek, akik azzal a problémával küzdenek, hogy egészségügyi okok miatt nem lehet baba és én ebben egyfajta diszkriminációt is érzek, mert nem tehetsz róla, de mégis elesel egy csomó támogatástól, lehetőségtől, mintha ezzel te nem lennél hasznos tagja a társadalomnak és nem is kapsz semmit. Ehhez kapcsolódóan nagyon durva, hogyha felveszel kormánytámogatást, majd a baba mégsem születik meg, micsoda tortútán és elbíráláson kell átmenned, hogy jutányosságot gyakoroljanak. Aki 1-2 ismerősünk ilyenen keresztülment, egyik se jött ki jól belőle, így mindamellett, hogy a baba meg nem születése miatti fájdalmat se könnyű megemészteni, még hadakozhattak állammal, hogy bizonyítsák igazukat és legalább a felvett pénzre kamatot ne kelljen fizetni....
márc. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!