Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 23 éves vagyok, sosem volt...

23 éves vagyok, sosem volt még magyar számlám, nem volt rá szükségem. A munkahelyek ahol eddig voltam, ott mindig kézbe adták a béremet. Most külföldi szezon munkára mennék, hogy tudjam gyakorolni élesben is a kedvenc nyelvemet. Mi legyen ?

Figyelt kérdés

A Wise és Revolut kártyákra gondoltam, de mind a kettőnél feltétel egy saját magyar számla.

Nekem ilyenem nincsen és azt írták, hogy visszaküldik az utalást, ha nem saját számláról jön.

Tehát rokon, barát kilőve...

Hogyan tudnám ez esetben elintézni, hogy a fizetésemet amit euróban fogok kapni, azt tudjam fogadni és ne bukjak rajta rengeteget ?

Magyar számlát nem szeretnék csinálni.

A Wise vagy Revolut is azért kéne, hogy több havi fizetéssel csak ne bolyongjak már a zsebemben...

De ezzel kifogták a szelet a vitorlámból.


Milyen alternatívák léteznek?

Sajnos ez a pénzezős világ távol áll tőlem (még...)

Amikor ledolgoztam azt amiben megállapodtunk, kézbe kértem és kaptam a béremet.

Nem akartam soha számlát, hitelkártyát, semmi ilyesmit.

Ezért nem is nagyon tájékozódtam effelől, hogy milyen lehetőségeim vannak.


Megköszönném, ha valaki tudna ebben adni valami tippet :)



márc. 26. 11:52
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Biztos vagy benne hogy kell magyar számla a Revoluthoz? Apósomnak az van, és neki nincs magyar számlája.
márc. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
Nincs szükség Revoluthoz magyar bankszámlára.
márc. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%

"Nekem ilyenem nincsen és azt írták, hogy visszaküldik az utalást, ha nem saját számláról jön."

Hogy mi? Vicces lenne ha csak saját bankszámláról lehetne utalni Wisera vagy Revolutra.

márc. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A Wise-al kezdem:

Letöltöttem az appot, megadtam az adataimat, igényelni akartam volna a fizikai kártyát és a digitálisat is.

Na már most van egy egyszeri díja a fizikai kártyának ami 2000+, illetve a digitális kártyára muszáj utalni egyszer 6000 forintot.


Én "saját kezűleg indított banki utalással" szerettem volna meglépni mindezt.

Erre kidob egy kérdést, hogy "A saját számládról küldöd a pénzt?"

És alá van írva, hogy "Kizárólag te fizethetsz ezért az utalásért! Amennyiben más fizet érte, törölnünk kell az utalást!"


És be kell X-elni, hogy "Igen, én vagyok a számla tulajdonosa".


De ha én megadtam az adataimat, hogy XY Kis Jóska vagyok, és XY Paprika Jancsi utal, akkor ez egyből lejön, hogy nem az enyém a számla.


Írom a Revolutot is:

márc. 26. 14:05
 5/9 A kérdező kommentje:
(ui: lehet, illetve valószínű, hogy később lehet más számláról is utalni a Wise kártyára... később... De most a "kezdeti lépéseknél" meg egyszerűen nem enged tovább, ha nem az enyém a számlaszám.)
márc. 26. 14:06
 6/9 A kérdező kommentje:

Ha meg a Revolutra akarok feltölteni, akkor meg azt írja :

"A neveden lévő bankkártya"

És kéri az adatokat...

Nekem meg mint írtam, nincsen saját néven lévő bankkártyám.

márc. 26. 14:08
 7/9 anonim ***** válasza:
89%

Nálunk a férjem kártyájával lett fizetve apósom kártyája (Revolut), elfogadták.

Ha itt tartózkodsz Mo-n, akkor kb fél óra alatt tudsz nyitni bankszámlát ha akarsz.

márc. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
nyittatsz magyarországon egy euro-számlát, és majd ha visszamentél és újra vissza kívánsz ereszkedni a feketegazdaságba, akkor újból besétálsz a bankba, és megszűnteted a számlát.
márc. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nyilván kell egy számla amiről ráutalsz a Wise-re de erre megkérhetsz ismerőst is.
márc. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!