Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Érdekelne hogy melyik az a...

Érdekelne hogy melyik az a hitel csok/babaváró amire jogosultak lehetünk.?!

Figyelt kérdés

Van egy 2 hónapos kisbabánk.

Saját házunk ami hitel mentes.

Nekem 3 év munkaviszonyom, jelenleg cseden vagyok.

Párom 5 évet dolgozott külföldön és egy év megszakítás után most 3 hónapja van munkaviszonya magyarországon. Felújítani szeretnénk, és mezőgazdászatban elindultunk így abba fektetni. Ezért olyat szeretnénk igénybe venni amit bármire használhatunk.??!

Aki tud segíteni előre is köszönöm.

(Voltunk már bankban érdeklődni de őszíntén, nem igazán értettem mivel amit ajánlottak csak bővítésre lehet.)


márc. 26. 12:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Hitelmentes házzal, megszületett gyerekkel milyen CSOK-ot meg babaVÁRót akartok? Sima piaci hitel és cső!
márc. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Mi a gond a hitel mentes házzal és a megszületett babával?

Szeretnénk még kistesót néhány év múlva, az pedig hogy nincs semmilyen hitel és tartozás a saját házon szerintem csak pozitív dolog😂😂

márc. 26. 14:17
 3/7 A kérdező kommentje:
De koszonom az idodet a kommentedert😊
márc. 26. 14:22
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Arra reflektáltam, hogy örüljetek, hogy saját, hitelmentes házatok van. A tenyészpénzek azoknak vannak, akik most akarnak szaporodni és nincs még kéglijük. Nektek ez nem játszik, tehát marad a sima hitel.
márc. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mennyi idősek vagytok?

Az is számít néhány támogatásnál.

márc. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
24 mindketten😊
márc. 27. 12:58
 7/7 anonim ***** válasza:

babavárót bőven igényelhettek még, viszont az egyik félnek legalább 3 éves magyarországi munkaviszonyának kell lennie, azt nem tudom, hogy a CSED beleszámít-e vagy sem, de ha vártok még 2 évet, akkor a férjednek már meg lesz.

Ha nincs még 2 évetek várni, akkor nézzetek utána, hogy CSED alapján lehet-e babavárót igényelni vagy sem.

Azért lenne jó a babaváró, mert kamatmentes és bármire felhasználhatjátok, míg a CSOK-ot csak bővítésre lehet felhasználni vagy ház vásárlásra.

márc. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!