Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mekkora összegig nem "gyanús"...

Mekkora összegig nem "gyanús" a banknak az átutalt összeg a folyószàmlàmra ?

Figyelt kérdés

Mert vannak olyan filmek ahol a több milliós utalás után ki megy a rendőrség a kártya tulajdonoshoz és elfogjàk. Csak puszta kíváncsiságból kérdezem. Van ilyen egyáltalán ?


Vagy akár a bank egy bizonyos összeg után kérdezheti, hogy honnan van a pénz ? Vagy akár be fogyaszthatja a folyószàmlàmat ?


Ti mit tudtok evvel a témàval kapcsolatban?



#film #bank #gyanús #Nagy pénz összeg #Utána kérdezés
márc. 28. 21:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ kinek.
márc. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Egy átlag embernek
márc. 28. 21:40
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Mondj már egy ilyen filmet.
márc. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Nem a film a lényeg. És nem a filmben egy átlag embernek. Hanem a valós életben
márc. 28. 22:00
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen, gyanús pénzmozgás felfogja kelteni a bank és a hatóságok figyelmét.
márc. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlen az összeg nagysága miatt lesz esetleg gyanús valami. Kockázatelemzéssel is fent lehet akadni egy ellenőrzésre. Mostanában szoktak kérni igazolást a pénz eredetéről egészen kis összegeknél is szúrópróbaszerűen ha olyan országból jön amit kockázatosnak ítélnek. És persze van egy olyan összegű tranzakció amit a banknak kötelezően jelentenie kell a NAV felé, ők meg eldöntik mit kezdenek az információval.
márc. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Én egyszer fizettem ki magamnak online póker oldalról (offshore cég üzemelteti) nem valami nagy összeget (kb 150$) amit ingyenes nevezési díjú versenyen nyertem, másnapra letiltották a számlámat gyanús pénzmozgás miatt.


Ugyanennél a banknál volt nagyobb pénzmozgásom amikor a nagyszüleim házát eladták a szüleim amiből én vásároltam magamnak lakást, a számlámra több mint 65 millió forintos utalás érkezett, látszólag a kutya nem foglalkozott vele, nem kérdezte se a bank se a NAV a pénz eredetét.

márc. 28. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
100%
Én is úgy tudom nem összegtől függ.
márc. 28. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
50%
4,5 millió forint: [link]
márc. 29. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Ismerősömnek 100e forint után kellett igazolni a pénz eredetét. Szerintem jobb nyugodtan aludni és tisztességesen eljárni, aki folyton tilosban járkál, egyszer le fog bukni.
márc. 29. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!