Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Melyik banknál lehet/érdemes...

Melyik banknál lehet/érdemes rövid időre számlát nyitni?

Figyelt kérdés
Azon gondolkodom, hogy meg kéne szüntetnem a bankszámlámat, mert sajnálom rá a pénzt. Viszont előfordulhat, hogy egy évben mondjuk 2-szer szükségem lesz banki átutalásra. Én ezt úgy képzelném, hogy nyitok egy számlát, megkapom a pénzt, és felmondom a szerződést. Az a kérdésem, hogy ezt melyik banknál lehetne legköltséghatékonyabban elrendezni. Azért kérdezem itt, mert akármelyikbe megyek, mindenhol csak a kérdéseimre válaszolnak, remélvén, hogy nem kérdezek olyat, amire a válaszból kiderül, hogy nem érdemes ott számlát nyitni. Például van a Raiffeisennél 810 forintos csomag, de ott fél évig ott kell maradni. Egy másiknál meg azt hiszem, csak úgy lehet csikicsukizni, hogy felmondás után fél évig (?) nem nyithatsz új számlát. Értem én, hogy nem itt kell ilyesmit kérdezni, de amint tájékoztatnak és megnyitom a számlát, tuti, hogy kitalálnak olyan díjat, amiről nem kérdeztem őket. Tudom, el lehet olvasni a szerződést, de élőben hallani/olvasni egyszerűbb, érthetőbb.
ápr. 6. 04:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Jajjdenagyabaj….
ápr. 6. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
41%
Revolut
ápr. 6. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
40%
Baiwantoroniban bank.
ápr. 6. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
33%

"egy évben mondjuk 2-szer szükségem lesz banki átutalásra"

Miről van szó?

ápr. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
76%

Nem hiszem, hogy ilyen rövid időre érdemes számlát nyitni. Nincs egy rokonod vagy ismerősöd, akit meg tudsz kérni ilyen esetben, hogy utaljon át neked? Te meg odaadnád neki készpénzben.

Én több mint 4 éve pont azért szüntettem meg a számlámat, mert nem érte meg fenntartani. Aztán később édesanyám számlájához csináltattam egy társkártyát, mert pl. külföldön van, hogy csak bankkártyával lehet fizetni, vagy évente egyszer, ha utalni kell... Aztán persze készpénzben odaadom neki.

Ha túl rövid idő után megszüntetsz egy számlát, annak pluszköltsége lehet.

ápr. 8. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
5-ös: Nyilván meg lehetne oldani, de ilyen dolgokban nem szeretek kuncsorogni. Egyszer az UniCreditnél mondták, hogy kb. 2200(?) a havi díja annak, amit bármikor megszüntethetek. Azon morfondírozok, hogy a 2200-on kívül mit vonnának még le. Mert hát ugye elég elnevezni valamit "díj"-nak ahhoz, hogy gátlástalanul levonják.
ápr. 8. 22:55
 7/9 anonim ***** válasza:
Éves bankkártyadíj biztos lenne (már ha igényelsz kártyát is a számlához), amit akkor is ki kell fizetni egész évre, ha csak néhány hónapig él a számlád. Egyébként a 2200 Ft szerintem már önmagában sok.
ápr. 9. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

6: Mondd már meg, mi az a 2 "átutalás", amihez évente kellene!:)

Lehet nem kell ahhoz számla!

Nna!

ápr. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

7-es: Igen, sok a 2200, de ha mondjuk megnyitnám, 2200, felmondanám, akkor nem lenne sok. Mint írtam, a többinél van ilyen féléves 'hűségnyilatkozat'. Pl. az Ersténél kb. 1500, de ha fél éven belül felmondom, akkor kb. 6600 a felmondási díj.


8-as: Nem lenne olyan szükséges, csak el kellene hozzá mennem Németországba. Meg tudnám oldani, csak mégis érdeklődök.

ápr. 9. 20:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!