Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Igaz, hogy a CSÓK PLUSZ-nál...

Igaz, hogy a CSÓK PLUSZ-nál van minimum vásárlási érték?

Figyelt kérdés
Kalkuláltam egy oldalon és az 50M forintnál 62,5M forintot írt minimum vásárlási összegnek. Ez igaz? Tehát ha fel vesszük az 50M forintot, akkor nem vehetünk egy 38M forintos felújítandó/bővítendő ingatlant? Ezt nem igazán értem. Akkor ebben ez a csavar/átverés?

#CSOK Plusz #Minimum vásárlási érték
ápr. 28. 09:02
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

"Ha mi egy olyan házat veszünk, viszonylag olcsón, ami konkrétan majd összedől, mert olyan állapotban van, akkor azt nem újíthatjuk fel?"


Tehát a bank adna nektek 50 millát, ti ebből vesztek egy házat, ami majdnem összedől. Nem fizetitek a hitelt, a banknak meg marad az összedőlő ház. Hülyének is megéri.

ápr. 30. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

#10

Honnan lenne pénzügyi ismeretem, hogyha eddig nem kerültem ilyen helyzetbe és nem szorultam rá? Egyedül a hitel amit felvettünk az a babaváró, az pedig ennek a szöges ellentéte…

#11

Miért ne fizetnénk a hitelt? Csak 3 hónapig lehet “szüneteltetni” és a kamatot akkor is fizetni kell… És miért maradna meg az összedőlő ház? Azért vennénk meg, hogy felújítsuk és álom házat csináljunk belőle, abba nyilván be is költöznénk!

ápr. 30. 08:22
 13/14 anonim ***** válasza:

Összedőlő házra nem fognak hitelt adni.


Az alapvető pénügyiismerethet, nemm hiteled legyen, csak alapvető tudásod.

ápr. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Kérdező. Akkor ideje elkezdeni felszedni némi tudást magadra.

A babaváró egy kedvezményes szabadfelhasználású hitel, míg a csok plusz egy kedvezményes, különleges feltételekhez szabott jelzáloghitel. A jelzáloghitel alapjai adottak, ezeknek utána tudsz nézni itt is, vagy bárhol az interneten. Ahhoz, hogy bővítésre, átépítésre feltudd venni, nagyon komoly kritériumoknak és "határpontoknak" meg kell tudni felelni és ígysem fogják a max összeget jóarcoskodva hozzátok vágni.

Van hitelbírálat, megnézik a kereseteiteket, a már felvett hiteleitek törlesztőit, az ingatlan helyét, értékét és azt, hogy az átépítést követően az hogyan fog növekedni. A banknak az a lényeg, hogy ha te nem fizetsz, akkor az ingatlant végső sorban árverésen értékesítve viszontlássa a beléd testált pénzét... Így pl. nem fog egy 10 milliót érő délvidéki lepukkant tanyára 40 millió hitelt adni, mert ha mind a 40 milliót rá is költöd, vélhetően sosem fogod tudni ennyiért eladni, TEHÁT a banknak nem megfelelő biztosíték, nem elég biztonságos üzlet.

ápr. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!