Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Az Erste hány nap után szüntet...

Az Erste hány nap után szünteti meg a bankszámlát ha nincs rajta pénz vagy mínuszban van?

Figyelt kérdés
Hány nap után szűnik meg?
2010. nov. 11. 17:23
1 2
 1/11 Horváth Márk_24 ***** válasza:
70%
A bank saját magától nem szünteti meg a számládat. Ahhoz neked kell bemenni a bankba kiegyenlíteni ,hogy nullás legyen a számlád és utána lemondani a számlát.
2010. nov. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%
Pontosan, ahogy az első írta.
2010. nov. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Tévedés.


Azt a számlát amely egy ideig (ez a kérdés, hogy meddig) nullás a bank megszünteti illetve ha csak nagyon kicsi összeggel van mínuszban, akkor is. Ilyenkor jóváírja.

2010. nov. 11. 23:35
 4/11 anonim ***** válasza:
tevedes, nekem az Uni Credit, se szo, se beszed megszüntette a szamlat. Kevesebb, mint egy evig nem hasznaltam (külföldön voltam), mire haza mentem nem volt szamlam. Amiröl nem kaptam ertesitest. Bementem, hogy ezt igy megis hogy gondoltak? Inaktiv volt a szamlam, ugyhogy megszüntettek. Mondom ertesites nelkül? Biztos nem. Mondom, biztos, de, mert en erröl smemilyen levelet nem kaptam, mint ahogy több, mint egy evig szla kivonatot sem, ami miatt többször telefonaltam nekik külföldröl. Jajjj, hat ilyet nem lehet, elnezest, akkor nyissunk egy uj szamlat? Hat, kösz, inkabb nem..
2010. nov. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Horváth Márk_24 ***** válasza:
70%
Nem ilyen nincs akkor annak valami egyéb oka volt.Ha minuszba is van a számlád akkor meg pláne nem szüntetik meg mert akkr meg tartozol a banknak.Ha nem használod tényleg semmire és semmi forgalom nincs rajta akkor is felhívnak vagy valami ,mert csak te személyesen szüntetheted meg a számlát.A banknak nincs joga.Ennek jogi háttere van.Különben ezt tanulom csak azért tudom.És ha megszüntette akkor azért a bankot fel is jelentheted mert engedély nélkül vagy engedély hamisításért szüntették meg a számlád.Ennyiből akkor is megszüntethetné ha van rajta pénz, és akkor még jól is járnának!!Hidd el ok nélkül és azért mert nem használod csak úgy nem szüntetik meg.
2010. nov. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Ha csak nagyon kevéssel van mínuszban, pár száz forinttal akkor jóváírják és megszüntetik.

Már csak azért is, mert nekik ez nem jár veszteséggel, ugyanis mínuszba csak úgy mehet az egyenleg, ha a bank kezelési vagy más egyéb költségeket levon. Én nem tudom mínuszba vinni.

2010. nov. 12. 16:50
 7/11 anonim ***** válasza:

hat nalam meglepne, ha barmi oka is lett volna, mert, hogy nem volt. Ahogy a kerdezö irja, par szaz ft minusz volt rajta, azt akartam befizetni, meg meg ratenni, amit külföldön kerestem, amikor közöltek, hogy a valsag miatt, mar a kis minuszosokat is megszüntetik, mielött meg jobban minuszban mennenek, ha semmi aktivitas nem lathato. Engem az haboritott fel, hogy miutan nem tudom hanyszor betelefonaltam, hogy amiota megvaltoztattam a lev. cimet, azota nem jött szla kivonat, ezek utan nem probaltak meg minden lehetseges uton (hiszen tudnak minden elerhetöseget) elerni, egy ilyen esetben. Megis mi oka lehetett volna akkor banknak, egy 22 eves lany eseteben, akinek a szlajan, nyilvan gyanus ügyletek sem voltak, es csak kis összegü tranzakciok?


Ertem en, hogy ezt tanulod, de en voltam ott, az en szamlam volt, es konkretan ez törtent, ha lehet ilyen szerinted, ha nem.

2010. nov. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Amugy mi van azzal, aki mondjuk 8 evig inaktiv, de ugye addig gyülik a minusza? vagy 10 evig, vagy teljesen mindegy, de sz.rik ra, es nem megy be megszüntetni, hiaba hivtak fel ra a figyelmet. Majd gyüjtögeti meg a bank a minuszt, nyilvan...
2010. nov. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Horváth Márk_24 ***** válasza:
Nekem is van az otpnél sJunior számlám már vagy 3 éve.Nem csinálok vele semmit ,de ugyanúgy kapom a kivonatot.És idáig nem is szóltak meg nem is szüntették meg.
2010. nov. 13. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
ez csodalatos, nekem viszont az uni c.-nel megszüntettek, ugy, hogy az elmult egy evben volt rajta tranzakcio. Ezen nincs mit vitazni, mert ez igy törtent. Amugy is sok gondom volt velük.. mindent csak huszadik telefonalasra tudtak elintezni, ha sikerült nekik...
2010. nov. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!