Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ez a megoldás működik? Részlet...

Ez a megoldás működik? Részletek lent.

Figyelt kérdés

A férjemnek szeretnék venni egy nagy értékű ajándékot karácsonyra, de szeretném, ha meglepetés lenne, ezért nem akarom a számlánkról fizetni.

Gondoltam felveszek hitelt és az ünnepek után kifizetjük.

Lehetséges ez?

Illetve mondjuk van olyan kedvezmény, hogy hamar és egy összegben visszafizetjük, így nem kell a kamat egészét kifizetni, csak egy részét?


2010. nov. 17. 00:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a többletköltség miatt csak ezért nem érdemes hitelt felvenni.
2010. nov. 17. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
66%

Én a helyedben ezt nem tenném...


Ha nincs az ajándékra SAJÁT KÜLÖN pénzed, akkor ne vegyél ilyen drága ajándékot.


A hitel mindenképpen többlet költséget jelent, még akkor is, ha 3 héten belül visszafizeted a kölcsönt, mert jóllehet kamatot nem számolnak fel, de a kezelési- és egyéb költségek nem lesz kevés. (Meg van csinálva, hogy ne te járj jól!)


Ha nekem a házastársam ilyen ajándékot adna karácsonyra, amit a családi közöskasszából fizetett (főleg meg ha hitelből!) biztosan nagy botrányt csapnék és kicsit sem örülnék a "meglepetésnek"!


Nem tudom, nálatok hogyan működik a közöskassza, de általában aranyszabály, hogy senkinek nem illik a másik megkérdezése nélkül nagyobb összeget kivennie belőle.

(Ez a hitelre is vonatkozik, hiszen azt is közösen fizetitek majd vissza.)

2010. nov. 17. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
77%
A hitel nemcsak a kamatok miatt rossz megoldás. Ha hamarabb visszafizeted a kölcsönt,a bank 40-50.000.- Ft plusz költséget számít fel érte.
2010. nov. 17. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Horváth Márk_24 ***** válasza:
31%

Simán meglehet oldani ,mert karácsonykor van most 1 csomó helyen akció ,hogy 0% THM és 10 hónapig fizeted.

És most az is van ,hogy elég csak februárba vagy januárba fizetni ,szóval addig nem is kell fizetni.ÉS a hitelt is meglehet normálisan úszni ,ha pontosan feltérképezitek a helyzetet és mindennek utána néztek.Ezért van az Magyarországon ,hogy mindenki adósában úszik mert nem nézzi meg dolgokat ,csak aláírja aztán utána sopánkodik!!!

2010. nov. 17. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Figyelj, attól, hogy a hitelből veszed meg az ajándékot, még ugyanúgy a "közös kasszából" fog hiányozni az a pénz (mivel, te annyival kevesebbet fizetsz bele), csak nem azonnal, hanem később.


Én a férjed helyében biztos, hogy "minimum" nem örülnék egy drága ajándéknak, és ha megtudnám, hogy mindezt ráadásul hitelből vette (azaz kb. 30%-kal drágábban, és ez totál felesleges pénzpocsékolás) a drága asszony, akkor lehet, hogy mérges is lennék és megkérdőjelezném az értelmi képességeit...


Hiába vannak tele a boltok a "0% THM" akciókkal, akkor is van általában kezelési és egyéb költség, és sokszor még a termék alapára is magasabb, mert a hitel egy része bele van építve.


Szóval, kb. olyan hatást érnél el egy ilyen ajándékkal, mintha a szülinapi tortán egy húszezressel gyújtanád meg a gyertyákat...

2010. nov. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A providentnél 2hétig visszafizetheted úgy a hitelt, hogy egy fillérrel sem kell többet visszafizetned. Pl 100ezret veszel fel és mondjuk 12nap múlva visszaaakarod fizetni, akkor 100ezret adsz vissza. Nem számolnak fel kezelési és egyéb költséget sem.
2010. nov. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!