Meg szeretnék venni egy telket, (kiderült hogy van rajta jelzálog) de a tulajdonos nem említette. Mit lehet tenni, ha meg akarom venni?

Figyelt kérdés

Telket akartam vásárolni (zártkerti, külterületi), már eléggé benne vagyok a dologban (van már benne munkám, és pénzem is...)

Ma derült ki hogy a 600e Ft-os telken 900e Ft jelzálog van... a tulaj persze nem említette (gyanítom hogy direkt, át akar verni).

Mit lehetne tenni?

Ha visszalépek buktam a melót, és a pénzemet is... (ő meg eladja másnak...)

Ha megveszem 600e-ért a telket, utána el tudom intézni a dolgot, kifizettetni az előző tulajjal a jelzálogot (rendőrség, bíróság)?


2010. nov. 17. 22:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán tiszta, hogy lehet az értéke 1,5-szöröse mértékű jelzálog rajta...

Sehogy nem tudod elintézni! Azért van rajt,a mert a tulaj nem tudja kifizetni... bár ezt eddig is sejtetted...

2010. nov. 17. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha megveszed a telket hogy akarod mással kifizettetni? A jelzálogot is megvetted.Nem értem miért nem a hivatalos iratok megtekintésével kezdted.
2010. nov. 18. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Amíg a jelzálog rajta van a telken,az adás-vétel nem jöhet létre. Előbb ki kell fizetni a jelzálog összegét,és csak utána fogják átírni a telket a te nevedre.

A tulajjal rendeztesd a jelzálogot,és csak utána veheted meg a telket.

2010. nov. 18. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Több megoldás is lehet:


1.) Lehet, hogy semmi különös nincs, csak az eladó még nem töröltetett egy régi jelzálogot. Velünk történt meg, hogy egy apai örökséget próbáltunk eladni, és csak a telekkönyvi betekintés során derült ki, hogy egy 30 évvel korábbi lejárt jelzálog bejegyzése van rajta. Elmentünk a bankhoz, szerencsére megtalálták az iratokat, és adtak egy igazolást, amivel a földhivatal törölte a bejegyzést.


2.) Amire az eladó készül,azt úgy hívják fedezetelvonás itt olvashatsz róla bővebben:

[link]


Ilyenkor ha az eladónak van még vagyona, és a bankkal is meg tudtok egyezni, akkor előfordulhat, hogy az eladáskor a bank levonja a tartozást, és a maradékot ráterheli másra!

2010. nov. 18. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

1. A jelzálogot az elözö tulajdonosnak kell fzetnie.

2. JElnzáloggal nemlehet eladni egy telket, az adás-vétel nem érvényes.

3. MIELÖTT veszek valamit, ELÖTTE érdeklödöm a Földhivatalnál, hogy az eladó jogosult-e az eladásra, és az objektum tehermentes-e.

4. AMIG NEM az enyém, ADDIG NEM csinálok rajta semmit, NEM költök rá, mert ha mégsem jön létre a vétel, akkor ezt a pénzt elveszitem.

2010. nov. 18. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
:
2010. nov. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Mielőtt bárki egy fillért is ad előlegként, foglalóként az eladónak egy adásvételi kapcsán, alap, hogy be kell tekinteni a tulajdoni lapba, máskülönben óriási bajok adódhatnak.


Kinek a jelzáloga van rajta? Valamelyik banké?


Nem tartom valószínűnek, hogy önálló zálogtárgy ez a telek egy banki hitelnél, ugyanis ilyen kis értékű ingatlant egyik bank sem fogad el önállóan fedezetnek, de a másik ok, amiért biztos vagyok ebben, mert külterületi telek még a legtöbb banknál is csak plusz fedezet lehet valamilyen hitelnél.


Ebből a helyzetből, ha az eladó nem tisztességes, csak bírósági úton tudsz megszabadulni, viszont sajnos arra semmi garancia nincs, hogy a már beletett pénzt rövid időn belül vissza tudod szerezni, ha ő nem akar, vagy nem tud fizetni, mert esetleg a pénzt már elköltötte.

2010. nov. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az elején voltam a földhivatalban, érdeklődtem a telekről, de a jelzálogot nem említették...

Később derítette ki egy magánnyomozó ismerősöm, hogy az utolsó villanyszámlát még 1992-ben nem fizették ki, valószínűleg ez lehet a gond (más is van, de arról még nem tudok...)

A nagyobb probléma hogy kellene a villanyóra, amin rajta van az állás, de ez nincs meg (vagy ellopták, vagy a tulaj levágta...) tehát itt most nagy gond van, mivel az Elmű nem tudja hogy mennyivel tartoznak neki...


Benzinköltség van benne, telefon számla, földmérés (nem tudtuk hol van a telek), földhivatali kikérések, betekintések... 60e Ft körül...

2010. nov. 18. 13:48
 9/11 anonim ***** válasza:
A teljes vételár kifizetése előtt is meg kell nézni a tulajdoni lapot, ugyanis akár az utolsó napig is - amíg nem Te vagy a tulajdonos- ráterhelhetnek korábbi tartozást, ami addig esetleg per alatt volt.
2010. nov. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Drága barátom én ezt a telket akkor sem venném meg, ha jelenleg 0-ra jönnék ki belőle!

Inkább bukjam ezt a 60eFt-ot, mint évekig levelezzek ezzel-azzal, hogy nem is az enyém a tartozás.

Az azért egy kicsit sántít, hogy a földhivatalban nem mondták.

2010. nov. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!