Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha beírnám ide a bankszámlaszá...

Ha beírnám ide a bankszámlaszámomat, utalnál rá pénzt? 10,20.50.100.500 forintot? Ki amennyit megtehet. Banki hitel törlesztőrészletére és a mindennapi megélhetésre gyűjtenék ha lehet ilyet?

Figyelt kérdés

Ilyet lehet tenni az így szerzett pénz után kell adózni???

Kíváncsi vagyok mennyi gyűlne össze? Van-e jóakarat a mai emberekben?


Neked 100 forint, nekem lehet egy "élet"


Köszönöm!


2011. márc. 30. 11:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy nem. Magamnak gyűjtök minden egyes forintot. Ha megtehetném (elvileg most is megtehetném, mert egy nagyobb dologra gyűjtök), akkor sem tenném, mert nem ismerlek, nem tudok rólad semmit. Ha látnám a 2 szememmel, hogy tényleg sanyarú a sorsod, és még meg is tudnál győzni arról, hogy utaljak, akkor lehet megtenném.
2011. márc. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
62%

Nem.


Nem tudom sajnálni a buta hitelfelvevőket. Hitelt csak az vegyen fel, aki utánaszámolt és vissza is tudja fizetni!

Ha nem tudod fizetni, nem fizeted. Gondolom a bank is bebiztosította magát, jelzálog vagy valami. Nem probléma ha nem tudsz fizetni. Pl a bank nevére kerül a lakás, és kész. Majd ha spórolsz, akkor kifizeted.


Inkább nekem utaljon az, akinek van felesleges félretett pénze!

Én nem veszek fel felelőtlenül hitelt, viszont évek óta spórolok. Talán összejön már egy lakásra, de még úgy érzem gyűjtögetni kell egy ideig. Banki hitelt soha, vagy majd csak akkor, ha van ugyanannyi megtakarításom...

De ha valaki gazdag és jóakaratú ember segítene, akkor talán elkezdhetném végre élni is az életet. Ja, én visszafizetnék minden garast...

2011. márc. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
49%

Ja és utólag már azt is bánom, hogy adtam 300 forintot egy nőnek, aki a gyerekével koldult...

Mi a fenének szül az gyereket, aki nem tudja eltartani?

Nekem meg jó lett volna villamosjegyre az a pénz. Na mindegy, többet nem adakozok, amíg magamnak nincs meg a létszükséglethez való...

2011. márc. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%
Nem...messziről jött ember azt mond, amit akar.Én is adtam már pénzt egy nőnek, aki az unokájával koldult, mondván, nem tudnak hazamenni, de a gyerek még nem evett aznap...én meg bedőltem, és adtam 500ft-ot:/ Nagy meglepetésemre később láttam őket a nő éppen kávét szürcsölt.....azóta inkább nem adok senkinek pénzt!!!
2011. márc. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Tegyük fel összejön 100e Ft. Mivel lenne más a helyzeted kb. 2 hónap múlva?
2011. márc. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

1. Köszönöm az őszinte válaszokat!


2. Nem hiszem hogy felelőtlen az az ember aki a családjának egy lakhelyet szeretne biztosítani!


3. annak idején amikor felvettük a kölcsönt, nem itt tartottunk, mi mint család, se mit ez az ország, évekig tudtuk rendesen fizetni a hitelt nem is volt gond, de jött a válság és ezzel a hitelünk a duplájára nőtt, ami 2 gyerek mellett igencsak megterhelő, ma is rendesen fizetjük, de a többi dologra már nehezen jut pénz... nem részletezem itt gondol mindenki amit akar... (számlák... gyerek.. mindennapi megélhetés)


4. Annak akinek nincs választása és "kénytelen" hitelt felvenni azzal mi van? Annak idején amikor összekerültünk a párommal nem volt hova menni, az én szüleim 600 km laknak az ő szülei egy 1+1 szobás lakásban, hova???

vagy albérlete költözünk és havi szinten 30-50e ft-ot "az ablakon dobunk ki" vagy bankhitel és xx év múlva lesz egy saját lakásunk, és így talán a gyerekeinkre hagyhatunk majd némi örökséget.


5. Ha összegyűlne 100 e ft igen is előrébb lennénk, mert már lenne egy hónap amikor lenne egy kis pénz amit megtakarítás szempontjából félretennénk vagy a hitelbe törlesztenénk amivel már kicsit is előrébb lennénk.


Addig amíg nem kerül az ember egy ilyen helyzetbe el sem tudja képzeni milyen is ez és csak "okoskodni" tud.


6. Mind e mellett én is szoktam koldusnak adni és még sosem bántam meg ő tudja mire költi, max legközelebb nem neki adok hanem egy másiknak.

2011. márc. 30. 13:23
 7/9 anonim ***** válasza:
76%
Ha nagyon kell a pénz menj ki Bécsbe koldulni. Faszikám a vonat pályaudvaron 10 perc alatt 4 embertől gombolt le fejenként 1 Eurot.
2011. márc. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
26%

Szerintem elméletileg megtehetnéd, de látod milyen az emberkék hozzáállása...

Viszont volt egy srác, aki arra gyűjtött neten pénzt, hogy világkörüli útra menjen, és elég sokan küldtek neki pénzt. Talán egy 100ast kért...nem emlékszem. Csinálhatnál mondjuk egy honlapot, egy blogot a családodról, és ott megpróbálhatnád. Csak aztán reklámozni kell a blogot, hogy sokan megnézzék...

2011. márc. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

"Nem hiszem hogy felelőtlen az az ember aki a családjának egy lakhelyet szeretne biztosítani! "


Csak akkor, ha más pénzéből (hitel) teszi ezt meg, amit aztán később nem tud visszafizetni.


Az albérlet igenis reális alternatíva. Főleg azért, mert nincs kockázata. A gyerekre meg majd nem egy lelakott 40 éves lakást/házat hagysz, hanem kp-t, vagy más vagyontárgyat.


És ez nem jóakarat kérdése. Amit elképzelsz, az nem fenntartható. Miért kapjál te, ha a sokszázezer másiknak, aki ugyanilyen helyzetben van, nem adok.

2011. márc. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!