Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kértem kölcsön 150000 ft-ot...

Kértem kölcsön 150000 ft-ot ügyvéd előtt, már két éve. Sajnos nem tudtam megadni, az illető viszont nem fogadta el a részletfizetést, és most fenyegetőzik. Mit tehet jogilag?

Figyelt kérdés
A pénzt viszont nem adta át az ügyvéd előtt,sem azután.Ő adagolta apránként.
2010. dec. 12. 09:08
 1/5 anonim ***** válasza:
67%

Ügyvéd előtt aláírtál egy kölcsönszerződést anélkül, hogy a pénzt ott megkaptad volna? Nem volt okos dolog...Na mindegy.

Beperelhet a "kölcsönadó" és 99% hogy meg is nyeri a pert, miután az irat azt bizonyítja, hogy megkaptad a pénzt. Te nem tudod bizonyítani, hogy nem kaptad meg-vagy igen?

Ha perre kerül a dolog, a bíróságon kérhetsz részletfizetést-bár az is igaz, hogy a kölcsönadó ezt nem köteles elfogadni. Lehet belőle végrehajtás, munkabér letiltás... A perköltséget is a vesztesnek kell kifizetnie, ami nagy eséllyel te leszel.

Javaslom keress egy ügyvédet, talán az tud segíteni valamit.

2010. dec. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

150.000 Ft két éves időtartam, az 24 hó, tehát kicsit több mint 6e Ft-jával két év alatt már teljesülhetett volna az összeg.

A hitelezőnek "nincs lehetősége" nem elfogadni a részteljesítést, ha igazolni tudod, hogy megtagadta a részteljesítés elfogadását, akkor egész másképp fogják értékelni a kamatkövetelését.

Az összeget bírósági vagy ügyvédi letétbe befizetheted, ez teljesítésnek minősül...

2010. dec. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Bocsáss meg, de ha a kölcsönadási szerződésben nem szerepelt az, hogy a kölcsönt kapó részletekben szeretné visszafizetni, bizony a kölcsönt adónak joga van egy összegben kérni a visszafizetést.
2010. dec. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Hú, ez nekem kicsit zavaros.

"A pénzt viszont nem adta át az ügyvéd előtt,sem azután.Ő adagolta apránként."

Most akkor valóban kölcsön kaptad azt a pénzt, vagy sem? Mit írtál alá? Kamat volt kikötve? Ha esetleg feltennéd valahova a szöveget adatok nélkül, többet tudnánk segíteni.

Nagyon egyszerű, kérd el a bankszámlaszámát, és utalj át neki annyit, amennyit tudsz, mindenképp írd oda a közleménybe, hogy "a ....-i szerződés szerinti kölcsön visszafizetés részlete".

Ez bizonyítja, hogy te fizettél neki részletet, tehát fizetési szándékod van.

2010. dec. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A hitelezőnek valóban joga van egy összegben kérni, azonban ha a felajánlott részletet nem fogadja el, vagy azt visszautasítja, a polgári kötelemből eredő együttműködési kötelezettségét megsérti.
2010. dec. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!