Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha bírósági végrehajtásom van...

Ha bírósági végrehajtásom van kaphatok-e részletfizetést és mennyi időre?

Figyelt kérdés
Telefon tartozásról lenne szó. Egy összegben nem tudom befizetni, ezért érdekelne, hogy milyen módja van a részletfizetésnek, ha van ilyen és ehhez mi szükséges?
2011. febr. 22. 13:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Kaphatsz, de előbb azt ellenőrizd, hogy jogszerű-e a végrehajtás. a Távközlési szerződésekből eredő követelések egy év alatt évülnek el.
2011. febr. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Engem a volt pannon a végrehajtóhoz adott úgy,hogy nem is tudtam semmiről.Úgy értesültem róla,hogy a földhivatal küldött egy levelet,miszerint ráterhelték a lakásomra.A telefont nem én vettem,soha nem is volt előfizetésem náluk.Semmit sem tudtam tenni,és a mai napig áll a tarozás.
2011. febr. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy semmit sem tudtál tenni... Akkor nem tettél semmit. A végrehajtási intézkedést a végrehajtást elrendelő bíróságon végrehajtási kifogással meg kell támadni, ekkor a végrehajtás perré alakul át - még akkor is, ha közben volt egy jogerős fizetési meghagyás - és a perben mindenki bizonyítja a maga igazát. A végrehajtás pedig a per jogerős lezártáig nyugszik.
2011. febr. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!