Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Diákként hol érdemes bankszáml...

Diákként hol érdemes bankszámlát nyitnom?

Figyelt kérdés

Mindegyik bankkártyához jár bankkártya vagy az nem muszáj?

Raiffeisen, OTP vagy Budapest bank a jobb az én szempontomból? (Ez a 3 lenne a legjobb)

(nem költségtérítéses szakközép iskolába járok)


2010. dec. 12. 16:51
 1/3 A kérdező kommentje:

Most nézem hogy a CIB banknál minden ingyenes 26 éves korig. (18 vagyok) Kivéve a bankkártya, az csak 1 évig.

[link]

Van esetleg ilyen más banknál is?

2010. dec. 12. 17:12
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Diákként majdnem mindegy, hol nyitsz számlát, minden banknál nagyon olcsó. Például az otp-nél asszem havi százvalahány forint.

A diákszámla a "beetetésről" szól, ugyanis sokan az iskola befejezése után nem nézik végig a bankok kínálatát, hanem ott maradnak, ahol voltak.

Gondold végig, mire kell a számla, aztán nézd végig az aktuális ajánlatokat és az alapján dönts.

Nálam a következők döntöttek:

sok atm (gyakran veszek fel pénzt)

másodperceken belül megérkezik apukámtól az utalás (ez igen hasznos volt például akkor, amikor a Déliben, fillérre kiszámolt vonatjegynyi pénzzel döbbentem rá, hogy árat emeltek - egy telefon, utalás, és még a vonatot is elértem)

2010. dec. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mindegyik bankkártyához jár bankkártya vagy az nem muszáj?

Gondolom bankszámlához bankkártya volt a kérdés-hát anélkül többe kerül pénzt felvenni...

Egyedül nem nyithatsz számlát, csak ha elmúltál 18. Nekem OTP van már ezer éve, én elégedett vagyok vele, de hallottam már negatív véleményt is róla. Javaslom nézd meg a bankok oldalát és azután dönts. Azt tudom, hogy az OTP-nek van kifejezetten gyerekeknek és diákoknak ajánlott számlája, a junior.

2010. dec. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!