Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Más is nyakig ül az adósságban...

Más is nyakig ül az adósságban? HOgyan lehet ebből kilábalni?

Figyelt kérdés
Egyik szerencsétlenség követte a másikat. Súlyos betegség, autóbaleset, lakáskár...sorolhatnám a végtelenségig. Persze rendgeteg anyagi kár, amiből valahogy ki kellett mászni. Ilyenkor megy a hitel és egy idő után ülsz a semmi kellős közepén.
2010. dec. 27. 13:47
 1/6 anonim ***** válasza:
nekem megszűnt a melóhely 1 éve, utána apámnak balesete volt, amitől egy jó ideig nem tudott dolgozni, mindkettőnk hitelét felmondta a bank. milliókról van szó, amit jó esetben vonnak a fizetésemből életem végéig, feltéve ha találok munkát valaha. :) ehhez jönnek a közműtartozások, és még próbálkozik a bkv is.
2010. dec. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%

Többet kell keresni és kevesebbet költeni. Előzőre példa az adóoptimalizálás, másodállás, vállalkozás, egyéb kiegészítő tevékenységek. A másodikra pedig a nem használt és értékesíthető javak eladása (autó, telefon, szgép, mosógép stb.), a költségek megfelezése (étkezés, telefon, tv, internet, villany, fűtés... Ez mind-mind csökkenthető, vagy megszüntethető.)


Persze van az a szint, amikor megfeszülve sem lehet még a kamatokat sem törleszteni, ilyenkor személyi csőd. Vagyont ezentúl saját névre nem szerezni, legális jövedelmet nem keresni, párna alatt gyűjtögetni a nyugdíjas évekre, TB-t csekken fizetni, és sz@rni bele az adósságba.

2010. dec. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Gondolom az utolsó válaszoló érzi át a legjobban személyes problémánkat :)

Nem én választottam, egy rohadt orvos segíttett tönkrevágni az életem. És heti rendszerességgel találkozunk.

2010. dec. 27. 14:42
 4/6 anonim ***** válasza:
65%

"Gondolom az utolsó válaszoló érzi át a legjobban személyes problémánkat :) "


Miért, jobb lett volna, ha együtt sírunk? Mindegy miért kerültél ilyen helyzetbe, a kiút ugyanaz. És ez az út teljesen független attól, hogy átérzem-e a problémádat, vagy sem.

2010. dec. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Fogjatok vissza minden nélkülözhető kiadást. Mekkora összegről van szó? Keressetek munkát, másodállást, néhány évig ne vásároljatok, rokonoknál nyaraljatok, stb. Egy főre 30 ezerből kényelmesen meg lehet élni, de akár 20 ezerből is. Ha mondjuk két gyerek van és fejenként 150 ezret kerestek, abból akár havi 70-80 ezret is a törlesztésre tudtok fordítani. Nehéz, de így meg lehet oldani a dolgot.
2010. dec. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
atitok.hu
2011. jan. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!