Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Elmagyarázná valaki az AXA...

Elmagyarázná valaki az AXA tiszta haszon ajánlatát?

Figyelt kérdés

Voltam már bent a banknál és kérdezgettem is sokat, de igazából nem a kérdésemre kaptam válaszokat, hanem ugyanazt az 5 mondatot mondogatta az ügyintéző... Ha valaki esetleg utánajárt már ennek a befektetési konstrukciónak, leirná, hogy a 8%os kamat az 5 év alatt pontosan mit jelent? Szóval 1 milla esetén mondjuk a 8% az 80.000 huf, tehát 5 év alatt az 5x80k=400.000 kamat lesz, vagy kamatos kamat és igy azért lényegesen több? És mi a helyzet a felbontással? Mi történik, ha a 4. év közepén kell a pénzem? Az eltelt 3 évre megkapom a 8%os kamatot és a 4.-ben jár csak az időre számolt bázis kamat, vagy bukom 3 évig a 8%ot is és végig 4%osat számol, a 3 és fél évre?


Köszönöm szépen.


2010. dec. 27. 14:19
 1/1 anonim ***** válasza:

[link]


Mint láthatod a Hirdetményben, a kamat két részből tevődik össze. Bázis és hűségkamatból.


Ha a lekötési időszak lejárata előtt felbontod a szerződést, csak báziskamatot fizet a bank, ami jóval kevesebb, mint az össz. kamat. Ha idő előtt megszünteted a szerződést, csak a báziskamatot kapod, de az is benne van a Hirdetményben, hogy egy éven belüli megszüntetés esetén a bázis kamat 0%


Ezen felül a 3. évig 20% a kamatadó, a 4-5 évben 10%, efölött már nincs kamatadó.


Kamatos kamattal kell számolni.

2010. dec. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!