Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mikor kerülhetek le a BAR...

Mikor kerülhetek le a BAR listáról az új rendszer szerint ha már harmadik éve passzív vagyok (tehát visszafizettem)?

Figyelt kérdés
és hogyan deríthetem ki hogy rajta vagyok-e még?
2011. jan. 20. 21:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Március 31-ig el kell távolítani visszavonhatatlanul az adataid, kideríteni pedig bármelyik pénzintézetben tudsz tudakozódást kérni, a számlavezetődben évi két alkalommal azt hiszem, hogy ingyenes is ráadásul.
2011. jan. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
5 év passzív státusz szükséges ahhoz, hogy lekerülj a BÁR listáról.
2011. jan. 21. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Tévedés, amit az előttem író írt:

2011. január 1-jétől azon tartozók adatait 1 év után visszaállíthatatlanul törölni kell a KHR rendszerből, akik tartozásukat megfizették. Ez nem vonatkozik a leírt és elszámolt (tehát valójában meg nem fizetett) tartozások felhalmozóira valamint az okirati- vagy bankkártya-visszaéléssel a KHR rendszerbe felvettekre, rájuk továbbra is az 5 év vonatkozik.

Azon tartozók adatait 2011. március 31-ig kell eltávolítani, akik tartozásukat 2010. március 31-ig megfizették (tehát a több éves passzív státuszúakat is.

2011. jan. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!