Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Külföldön élek de van Magyaror...

Külföldön élek de van Magyarországi személyigazolványom csak lejárt. Melyik honlap cimen tudnám megnézni hogy nyilván vagyok-e még tartva MAGYARORSZÁGON? SÜRGÖS LENNE.

Figyelt kérdés
2011. jan. 24. 19:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha nem jelentetted az önkormányzat felé,hogy külföldre távoztál,ha nem adtad le a személyidet akkor nyilván vagy tartva..Ha haza mész akkor újítsd meg a személyidet..Ln is így tettem.Amikor hazamentem 3 hónapja járt le (véletlenül vettem észre)1500 forintos okmánybélyeget kellett csak venni..
2011. jan. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Vajdasági Állampolgár vagyok de ott laktunk 1993 ban és igy megkaptuk.Akkor 10 évre szolt és azota se ujitottam fell.Nem adtuk le az igazolványt itt van még nálam.Nem lesz gond bellöle hogy már nem ott élek ha megakarom hosszabitani?
2011. jan. 24. 20:01
 3/6 anonim ***** válasza:
ahogy az első is mondta, miután nem jelentetted le, hogy kivándoroltál, ezért honnan a fenéből tudnák, hogy nem itt élsz. Egyébként meg magyarországi mindennemű hivatalos ügy intézéséhez elég az útleveled is. Ennyi, nem is kötelező személyidnek lennie, a 3 fényképes igazolvány közül kell valamelyikkel rendelkezned (jogsi, személyi, útlevél).
2011. jan. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
ezek szerint 2003-ban lejárt? Akkor gond lesz,mert az újításnál igazolnod kell egy állandó lakcímet is..Hol van az állandó lakcímed?
2011. jan. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
bácskiskun megyében
2011. jan. 24. 22:46
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia! Ha állandó bejelentett lakcímed van Mo-on, akkor nincs gond. Viszont a szig.készítésénél kérni fognak vagy érvényes kártyás jogsit, vagy érvényes útlevelet.

Ha egyik sincs, akkor születési anyakönyvi kivonatot.

1500,-Ft lesz, de nem okmánybélyegen, hanem - okmányrodája válogatja - postán, illetve helyben csekken!

Egy okmányirodai dolgozó

2011. jan. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!