Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha nincs semmim, hogy hajtja...

Ha nincs semmim, hogy hajtja be a bank a hiteltartozást?

Figyelt kérdés
Felvettem személyi kölcsönt 2 éve (OTP), volt munkahelyem (ez volt a feltétele), a munkahelyem megszűnt fél éve, azóta nem találok semmit. Tegnap letiltották a bankszámlám, azt mondták hogy minden rá érkező bevételt a kölcsön, és a hiteltartozás (elértem a bankkártya hitelkeretét is), törlesztésére fogják vonni. Se lakásom, se kocsim, semmim, a szüleimmel élek, minden rendben lenne, ha nem szűnt volna meg a munkahelyem. A kérdésem az, hogyha elmegyek dolgozni valamikor, ha felvesznek valahova, és más bankszámlára/készpénzben veszem fel a fizetésem, akkor a bank mit tud tenni? Csak nem börtönöznek be... Ilyenkor hogy/mi módon hajtják be a pénzt?
2011. jan. 24. 19:58
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

"Akkor ez azt jelenti, hogy vagy életem végéig feketén dolgozom, és a leendő élettársam/lakótársam számlával igazolja hogy minden az övé, vagy pedig elmegyek bejelentett munkahelyre és vonják a fizetésemet... kb. 300 000 tartozás van... :("


Gyakorlatilag igen.

VAGY mindent az élettársad/szülőd nevére íratsz, és nem jelentkezel be hozzá.

VAGY összeházasodsz vele, és ott házassági vagyonjogi szerződésben rögzítitek, hogy minden cuccod az ő különvagyonához tartozik.


De egyébként 300ezer még nem egy leküzdhetetlen tartozás, pláne ha sikerül megcsípni egy rövid időre valami jól fizető külföldi munkát. Ezt érdemes addig megpróbálni, amíg a kamatok miatt nem nő többszörösére a tartozás.

A gondok a milliós tartozásoknál szoktak kezdődni, pláne a bedőlt devizahiteleseknél. Az ő jó részük valószínűleg sose kecmereg ki ebből, a legjobb szándékkal se. A tied még kezelhető megfelelő elhatározással.

2011. jan. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
31%
Ember! Nyugatabbra 300ezer körül van a minimálbér... Kimész mosogatni, és 3-4 hónap alatt összeszeded az adósság összegét és közben még fent is tudod magad tartani.
2011. jan. 24. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Mind szép és jó... mondjuk anglia, például. Honnan szedjek mondjuk 1000 fontot kezdésnek? Mert olvastam, hogy kb. annyi kell egy embernek, hogy bebiztosítsa magát, meg mindent elintézzen... álom, de nem olyan egyszerű az, hogy na akkor én most kimegyek és dolgozom. Vagy igen? Mert ha az, akkor írd meg mi a módja légyszi.
2011. jan. 24. 23:56
 14/23 anonim ***** válasza:
76%

Ezt például én se tudom (mert igen, nyugaton a megélhetés is jóval többe kerül, nemcsak a bérek magasabbak).

De mindig lehetnek lehetőségek, pláne, ha nem egyedül vagy.

Nekem például több, mint 1 milka diákhitelem van (igaz, az legalább nincs felmondva, mert a havi 5k azért eddig is jutott rá, nulla fizetés mellett - na ezért éri meg legfeljebb ilyen hitelt felvenni).

Én is nemrégen kaptam csak munkát, viszont meg tudtam beszélni a szüleimmel, hogy akkor ebből, amit tudunk, félrerakunk - mert addig is ők segítettek, amíg nulla jövedelmem volt, és azt a (vegetálós) színvonalat ezután is tudjak biztosítani. (én a te tartozásodat gyakorlatilag 2-3 hónap alatt ki tudnám fizetni a félretett munkabéremből, ennyit jelent, hogy van kire támaszkodni).

Aztán majd eldöntöm, hogy végülis egybe kifizetem-e, vagy az összegyűlt nagyobb összeggel megpróbálkozom belevágni valamibe, hogy még több legyen belőle, mert sok pénzt csak sok pénzből lehet csinálni.


Amit tudok mondani, hogy mindig jöhetnek lehetőségek, amivel élni lehet. Lehet, hogy most kilátástalannak tűnik, de nem tudhatod, hogy ez nem változik-e hamarosan. Akár munka, akár más szempontjából.

2011. jan. 25. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Te jogász,ezt tök jól leírtad,még én is megértettem.
2011. jan. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

És mi van az adósok nyugdíjával?

Abból is tilthatnak le?

2011. jan. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Hát én a Londonos részhez szolnék hozzá.

Egyszerűnek fog tűnni de ha jól állsz hozzá így működni fog egy haverom így mondta el: volt egy odaútas londoni repjegyem meg 100 fontom.odamentem és elkezdtem minden kocsmába bemenni és mondani ''hello i'm looking for a job'' ,megint és megint amig munkát talált.utána ugyanezt a lakással: ''hello im lookin for a flat'' és azóta eltelt pár év és ő jól él.


És ISTENRE kérlek ne keseredj el 300.000 ft miatt :D

ne a problémán agyalj hanem a megoldásra koncentrálj

2011. jan. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
0%

20.45 hulyeseget ír...

en milliokkal huztam le a bankokat, es most kint elek londonban mint hal a vizben, uj nevvel amit nem jelentettem be sehova. es nem is fogok. amire megtalalnak az kb 2 ev, tb det lekerdezik hol dolgozol levonas minusz 33% ha van az onallo birosagi vegrehajtonak dija az minosulhet masodik tartozasnak mely esetben a letiltas 50% szoval amig meg egy jo evig nincs letiltasod addig irany melozni felvenni sok sok penzt es tanulni napi 6 orat angolul es irany london!

nekem sem volt semmim magyarorszagon nem is lesz mert nem mennek vissza az eletbe soha de soha abba a nyomorba. itt ket hetente kapok fizut ket hetente 60.000ret eltudok tenni forintban atszamolva csajom neven van mindenem meg anyamen kozosen kettejuk neven ha tanacs kell irj privit

egy csibesz

2011. jan. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
62%

Én visszanéztem, 20.45-öt pont egy válasz mellett se látok.

20.44 mondjuk én voltam.

Azért jó, ha tudod, hogy ha már "új névvel" is mókázol, abból akár már csalás bűncselekménye is lehet, ha egyszer elkapnak. A külföldi TB-det meg neked kell bejelentened 15 napon belül, ha nem teszed, azért is büntethetnek 100 ezerre. De a TB a legkisebb bajod, tipikusan ők azok, akik nem szoktak semmit csinálni önállóan (viszont ha még életedben egyszer orvoshoz mész Mo-n, akkor lejelent a gépük, aztán majd az APEH behajtja visszamenőleg).

Azért csak ne érezd magad akkora biztonságban ott a távoli Albionban, az is EU-s ország, mint kis hazánk, magyar bíróság, hatóság ítéleteit ott minden további nélkül elismerik, behajtják a tartozást ez alapján, és ki is adnak Magyarországnak, ha arról van szó.

Talán ha Észak-Koreába mentél volna, akkor nyugodtan alhatnál emiatt.

2011. jan. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
49%

Kit erdekel hogy a tb meg az apeh megbuntet 100.000 re? Ugyan kit mozgat az? Miert jonnek magyarorszagra vissza? ezert? http://www.youtube.com/watch?v=CwI9mt6LFvc

Te is csak egy vagy a 9.000 000 millio borulato magyarbol...

itt 40 ft al olcsobb a benzin mikozben 2 hetente 60.000 ft ot siman elrakok fontban. es ezt is a minimalberbol! es ez csak a lepcso alja! te otthon max annyibol elsz meg. vagy egy havidbol sem rakod el. a magannyugdij hozamom 120.000 res osszegebol megkapok 11 et az inflacio miatt amit nem en okoztam...tavaly 1.600 friss diplomas orvos hagyta el a nyuves magyarorszagodat!

ha otthon akarsz szivni akkor szivj csak! anyuci szoknyaja mellett! ha latogatoba jonnek max a szloven vagy az ausztriai hatarig jonnek de be az orszagba SOHA

pedig az anyadtol valo elszakadas mar szuletesedkor elkezdodik csak akit igy nevelnek: az nem csoda hogy nem szabadul el a sz@ros magyar mivoltatol.

anyadnak is volt elete o sem kert senkitol engedelyt hogy hova mehet hol lakhat kivel hazasodhat de te szamadassal tartozol neki mert ugy neveltek mint őt: http://www.youtube.com/watch?v=SLw6Ibf6LDM&feature=related

jo szenvedest, ja es nyugodtan alszok 4.500 fonttal a parnam alatt mikozben a szallasom 65 font/het a keresetem 2 hetente 430 a kaja heti 50-sokat eszek- lehet szamolni!

http://www.youtube.com/watch?v=p1aRWX9h5Os&feature=related

jo szenvedest;)

2011. jan. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!