Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakáshitelt törlesztő párok!...

Lakáshitelt törlesztő párok! Mennyi megy el havonta a törlesztésre, hány évig kell fizetnetek és mennyiből gazdálkodjátok ki?

Figyelt kérdés

Engem még nem érint a dolog (ám majd egyszer aktuális lesz, ha valaha is lakást akarunk), de érdekel, mi a magyar átlag. Köszönöm előre is a válaszokat!

22L


2011. febr. 17. 21:55
 1/10 anonim ***** válasza:
szia! 25 évre vettem fel, 60 a törlesztés. 25, 30 évre szokták a lakáshitelt felvenni, s 1millióra számolj kb. 10000-et. S annyi hitelt vegyél fel, amit úgy érzel, hogy könnyen elő lehet teremteni, s nem az életed múlik a törlesztésen. Mert pl. egy százezer feletti törlesztés, az azért húzós több évtizedig. Számolni kell munkanélküliséggel, betegséggel, bármivel, ha beüt a mennykő, most a gazdasági válsággal..
2011. febr. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Havi 43-45 eFt a törlesztő, 25 évig, 5,5 MFt után. Most munkanélküli vagyok, de ezzel számolni kell, 25 év hosszú idő.
2011. febr. 18. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:

30 évre vettünk fel 8,6milliót 44e a törlesztő 5 éves türelmi időre azután pedig 52e lesz (jövő hónaptól)

1 gyermekkel 160e-ből 'gazdálkodunk'

2011. febr. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Mi 4 milliót vettünk fel egy 2 szobás panelre 10 évre,még 6 év van vissza és 60 ezer a törlesztés.Azóta egy 2 szintes családi házba lakunk áthoztuk a meglévő hitelt.

Havonta marad kb 180 rezsire kajára + a felújítás apránként megy.3-an vagyunk de áprilisba már 4-en leszünk:)

2011. febr. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Három milla hiányzott,20 évre vettem fel most a törlesztőm 45000 Ft lett 31000 -ről.Nehezen nyögjük,és még van 16 és fél évem.Hogy mi lesz 1-2 év múlva azt senki sem tudja,de nagyon meg gondolnám ha elölről kezdhetném.Rizikó az tuti,soha nem lehet tudni mikor maradsz állás,pénz nélkül és nem tudod vissza fizetni.A bank meg könyörtelen,csak nézz körül mit művelnek emberekkel.
2011. febr. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
9,8 milliot vettünk fel 35 évre. 55000-ről indultunk, most 86000-nél tartunk.
2011. febr. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
11 millát vettünk fel 15 évre még 12 évem van hátra a törlesztőm 120-130e. között mozog. Tudjuk mit vállaltuk tisztába voltunk vele, ki tudjuk fizetni, és nem ijedek meg attól sem ha munkanélküliek lennénk. Tuti hogy találnánk melót! Sokszor szerintem a bedőlt hiteleseknek az is baj, hogy nem vállalnak el akármit, pedig olyan helyzetben nem lenne szabad válogatni! Nekem volt olyan, hogy elmentem takarítani és akkor mi van(a félreértések miatt mondom 3 szakmám és érettségim van)? Pont lesz.....m hogy honnan van pénzem! Amúgy meg rengeteg álláshírdetés van és én nem értem, hogy nem találnak sokan melót! Én tavaly felraktam az önéletrajzomat és fel is vettek 5 helyre is és én válogattam, hogy melyiket vállalom el! Úgyhogy aki azt mondja hogy nincs, az saját magát csapja be!
2011. febr. 24. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
+ 400e-ből élünk hárman
2011. febr. 24. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Utolsó...Mo-on éltek? HOl? Szeretnék oda költözni én is.
2011. febr. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Igen MO-on élünk, a szentendrei szigeten! Hozzáteszem, volt olyan is amikor 2 munkahelyen dolgoztam egyszerre!

Aki akar dolgozni az tényleg találhat melót, és szerintem a cél érdekeében el kell vállalni mindent, mert onnan már könnyebb előre jutni!

Vagy ti nem így gondoljátok?

2011. febr. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!