Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Rossz számlaszámra utaltam a...

Rossz számlaszámra utaltam a pénzt. Mi a teendő ebben az esetben? (bővebben lentebb)

Figyelt kérdés

Az egyetem gyűjtőszámlájára szerettem vna utalni pénzt, elmentem az illetékes bankba, és csak akkor vettem észre, hogy nem írtam fel a számlaszámot :/ megkértem az ügyintézőt, hogy legyen szíves nézzen utána az interneten, vagy az eddigi tranzakciók közt.

Lediktálta nekem a számot, én pedig minden kétely nélkül leírtam..befizettem "X" összeget (mert a sajátomon nem semmi összeg)..hazaértem, és akkor láttam, hogy rossz a "kedvezményezett számlaszáma"..

Van rá mód, hogy visszakapjam a pénzt, stbstb.??


2011. febr. 23. 22:05
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
*nem volt semmennyi összeg
2011. febr. 23. 22:06
 2/20 anonim ***** válasza:
Holnap reggel azonnal menj be ugyanabba a bankba, és keresd az ügyintézőt, aztán ha nem megy simán az ügy a fiókvezetőt.
2011. febr. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
viszont bukkanó lehet, hogy aláírtam a lepecsételt papírt.. nem?? így teljesen esélytelen a dolog(??)
2011. febr. 23. 22:12
 4/20 anonim ***** válasza:

Én úgy értelmeztem, hogy nem utaltad, hanem befizetted közvetlenül egy számlára. Ha utaltad, akkor holnap szerintem leállíthatod, vagy akár telefonos non-stop ügyfélszolgálattal is, attól függ melyik banknál vagy.

Csak azon múlik mennyire akarnak segíteni. Ügyintézővel próbáld meg visszacsinálni. Ha nem megy, ki tudja, lehet az ő számlaszáma?:O, akkor rögtön menj a fiókvezetőhöz a sztorival, hogy félretájékoztatott az ügyintéző.

2011. febr. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Befizettem, mert 0 összeg volt a saját számlámon, tehát amit át akarok utalni, azt be kellett fizetnem készpénzben.

Azt mondta az ügyintéző, hogy még ma folyamatban lesz az átutalás..

Nemtudom hogy foglalkoztathatnak 1 ilyen embert, aki 10ből 9x bakizik, hiszen már nem egyszer gyűlik meg a bajom vele.. :/ ennyi erővel engem is alkalmazhatnának helyette, nemhiszem, hogy többet ért a dolgokhoz mint én..és most lehet, hogy "X" összeget átutaltam 1 teljesen idegen intézménynek/személynek, és mindezt egy ilyen ember miatt..

2011. febr. 23. 22:20
 6/20 anonim ***** válasza:

Holnap reggel akkor még simán tudod sztornózni az utalást. NE AGGÓDJ!!

De esetleg már most is telefonos ügyfélszolgálaton, az non-stop van általában minden banknál szerintem, illetve interneten! Próbáld meg előbb ezeken, ha nem akarsz holnap reggel bemenni.

2011. febr. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
nem lehetséges, hogy ma már átküldték a pénzt az "ismeretlen" számra?? :/ egyébként kösziszépen a válaszokat!!
2011. febr. 23. 22:27
 8/20 anonim ***** válasza:
Egy nap alatt sosincs ott a pénz, ha nem bankon belüli az utalás. Minimum 2 nap az átutalási idő. Nem kell aggódnod. Nem fog átmenni a másik bankszámlára, jóváírják a te számládon ismét, de valószínű csak péntekre, ha holnap sztornózod. Addig nem fogsz tudni hozzányúlni.
2011. febr. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
köszi szépen, hogy írtál!!! :)
2011. febr. 23. 22:33
 10/20 anonim ***** válasza:
Szívesen. Örülök, ha megnyugtattalak. Máskor vigyázz azzal az ügyintézővel.:)
2011. febr. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!