Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Felvennétek a hitelt vagy...

Felvennétek a hitelt vagy nem? Mindenki írjon aki tud!

Figyelt kérdés
Kell írnunk gazdaságiból egy oldalas házi dolgozatot, de nem nagyon értek az ilyen dolgokhoz és azt szeretném kérni, hogy segítsetek nekem megírni. A feladat így szól: Felvennénk e 2 millió forint tőkével, biztosítékkal 1 millió forint fogyasztási hitelt(kedvezményes autóvásárlás) évi 20% kamattal, havi 30.000 forint törlesztéssel!? És meg is kell indokolni, hogy miért ha nem és miért ha igen! Légyszíves aki ért hozzá az írja le amit gondol erről a témáról! Előre is köszönöm mindenkinek.
2011. márc. 3. 19:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkor bontsuk részekre:


- A 2 milla fedezet egész jól hangzik, a hitelösszeghez képest, de


- A 30k törlesztő az évente csak 360k forint. a kamat ugye évente 20% így a futamidőd valahol 6 év környékén lesz.

6*(1.000.000*0,2)= 1.200.000ft tehát kamatban kifizeted a felvett összeget még egyszer,meg még egy kicsit. tehát 2,2millát fizetsz vissza.


így már a 2milliós biztosítékod nem fedezet a hitelre. természetesen az autóval együtt igen.


Más kérdés, hogy az 1 milliót érő kocsit 2,2millióért veszed meg és mire kifizeted 6 éves lesz és az értéke nagyjából 400k lesz. (a példánál maradva...)


tehát: sztem nem jó üzleti döntés.

2011. márc. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én semmiképp sem vennék fel. Alapelvem, hogy "addig nyújtózkodj amig a takaród ér". A lakás az egyetlen, amire azt gondolom, hogy egyszerűen muszáj hitelt felvenni, de azt is csak akkor, ha bírja az ember. Lakni kell valahol, de az autóvásárlás, az egyszerűen luxus.( legalábbis az én kormánytisztiviselői 100.000.- ft-os fizetésemhez képest. Úgy értem, hogy megvásárolni és fenntartani is!) Persze, mint látod, én a társadalom "alsó tízezréhez" tartozom. A hitel a jómódú embereknek való. Az
2011. márc. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

20.42.-es vagyok.

Bocsi, nem fejeztem ben, nem akartam még elküldeni.

Tehát, a hitel azoknak a jómódú embereknek való, akiknek annyi a havi jövedelmük, hogy eleve meg tudják spórolni a törlesztő részleteket havonta. Nekik biztosan megéri, de senki másnak nem!

2011. márc. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, mihez kell az autó. Ha az autó révén a futamidő alatt várhatóan több bevételem lesz, mint amennyit ráköltöttem, akkor igen. Ellenkező esetben nem.
2011. márc. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
soha semmit (semmiből teremtett) "hitelből"
2011. márc. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
"semmiből teremtett" "hitelből" max korlátozott felelősségű jogi személyként spekulálni érdemes - leginkább rövidtávon
2011. márc. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én úgy vagyok ezzel, hogy ha már 2 milliót sikerült összegyűjtenem, akkor inkább vagy annyiért vennék autót, vagy összegyűjteném mellé a harmadik milliót is. De hitelt soha.
2011. márc. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hát ilyen feltételekkel én bárkinek adnék hitelt, ugyanis végtelen hosszú lesz a futamidő!!!


Számoljunk egy kicsit: a 2M Ft-nak a 20%-a 400e Ft. Ha ezt osztjuk 12-vel, az 33333Ft, ennyit kamatozik a 2M Ft 1 hónap alatt. 1 hónap múlva 2003333Ft tartozásod lesz, ha 30000 Ft-ot fizetsz vissza! Vagyis hiába fizetsz, ha egyre nő a tartozásod...

2011. márc. 7. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Bocsánat, figyelmetlenül olvastam el a feladatot, mert csak 1M hitelről van szó. Előző voltam.
2011. márc. 7. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindenkinek:)
2011. márc. 10. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!