Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A BÁR listás tartozásokat...

A BÁR listás tartozásokat mennyi időn belül kell kifizetni ahhoz, hogy ne legyen belőle végrehajtás?

Figyelt kérdés
Tehát , ha fizetgeti az ember, de lassan tudja, akkor mire számíthat?
2009. febr. 26. 09:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Attól függ mennyit fizetsz bele.

Akkor kerül végrehajtásra, ha 90 napon túli, a mindenkori minimálbért (jelenleg 71.500.- Ft) tartozásod van. Ha fizetsz bele és ezek a feltételek nem érvényesek, addig nem fogják behajtani, csak figyelmeztetni és felszólítani, de ha behajtás előtt rendezed a tartozásod teljes egészében le is vesznek a BAR-ról. De amíg hátralékod van rajta leszel.

2009. febr. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kedves válaszadó. Maga a BÁR listára kerül fel az ember ezekkel a feltételekkel amit írtál. Én azt szeretném tudni, ha már ott vagyok, s azt lassan fizetem, akkor mikor kerül bírósági behajtásra? De köszönöm segítséged, csak akkor így pontosítok, mert én így tudom. Ha nem akkor bocsi.
2009. febr. 26. 09:59
 3/5 anonim ***** válasza:
Ameddig fizeted elvileg látja a bank a szándékot. De fel kellene hívni a bankot, mert ha zárolták a szerződést, akkor hiába a fizetgetés, nem könyvelik rá a hitelszámlára abban az esetben, ha már kiadták behajtó cégnek az ügyet.
2009. febr. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Tisztázzuk először akkor, hogy miről van szó pontosan? Gépkocsi? Mennyi az elmaradás összeg szerint, és ez hány havi díj? És mit jelent az, hogy fizetgetsz bele? Milyen gyakran milyen összeget.

Igyekszem segíteni, de csak akkor fog menni, ha több infot adsz.

Még akkor is ki lehet fizetni, ha kimegy a behajtó cég elvenni pl. a gépkocsit, csak ekkor már elég borsos az ára. Hisz ki kell fizetni az elmaradt törlesztőket, a behajtási díjat és egyes bankoknál a szerződés visszaállítás díját is.

2009. febr. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Írj egy kérelmet a banknak, hogy a tartozásodat (ami miatt a bárra kerültél), eddig a csatolt másolatokkal igazolva így fizetted és azután havonta (fontos!!) xy fix összeggel szeretnéd rendezni feléjük.

Ezt a bank vagy elfogadja vagy magasabb összeget javasol, esetleg elutasítja. Bár az utóbbit kétlem. A kérelmet ajánlottan vagy személyesen juttasd el hozzá.


Ami biztos, hogy most aktív BÁR-os lesszel az ügylet lezárásának végéig, utána 5 évig passzív státuszt kapsz.

2009. febr. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!