Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha nem fizet a fundamenta,...

Ha nem fizet a fundamenta, kihez fordulhatok?

Figyelt kérdés

December elején felmondtam a fundamentám, 3 hónapos határidővel.

Február 1-én járt volna le a 8 éves szerződésem.

Az ügyintézők javasolták, mert szerintük mikor lejár, pont utalni fogják.

Pár nap múlva kaptam egy levelet, hogy elfogadták a felmondást, utalási időt nem írtak.

A pénzt a mai napig nem kaptam meg.

Ha felhívom őket, semmit nem mondanak, mert annak "jogi következményei" lehetnek, a 90 napra pedig azt mondják, ez csak tájékoztató jellegű.

A mai nap kaptam egy sms-t a banktól, hogy ma is levonták a e havi befektetést.

Kihez fordulhatok, hogy végre megkapjam a pénzem??????


2011. ápr. 6. 09:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Verd ki a dilit az OTP-ben! Ha helyben nem megy,írj Pestre a központjukba. Nem lesz könnyű tőlük pénzt kapnod.
2011. ápr. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem OTP-s, közvetlen Fundamentás!
2011. ápr. 6. 10:20
 3/11 anonim ***** válasza:

Első körben kérdezd meg tőlük írásban, hogy mikor utalnak és egyúttal közöljék a felügyeleti szervük elérhetőségét is.

Ha erre sem reagálnak, akkor fordulj a PSZÁFhoz.

Vagy próbáld meg a honlapjukon megkeresni a felügyeleti szervüket.

2011. ápr. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
77%
a felmondást a Fundamentás tanácsolta, vagy saját döntés volt? Egyébként pedig simán írni kell nekik egy levelet, hogy kérem kiutalni az összeget a következő bankszámlaszámra: xy, pecsételjék le, hogy átvették, az eredetit, magadnál tartani és ha még mindig nem utalják, ki, akkor pszáf-nek beküldeni.
2011. ápr. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Fundamentás tanácsolta.

A felmondási lapot pecsételve vették át dec. közepén, ezért nem értem, mi a helyzet. :(

2011. ápr. 6. 15:25
 6/11 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
52%
2 hónappal a vége előtt felmondatni egy szerződést??? Ki az az állat aki ilyet javasol? Uramisten, az ilyen emberek miatt nézik kóklernek a többi becsületes tanácsadót is, szégyen. Mivel szerződésileg nem tudom mit íratott alá pontosan, nem tudom mit lehet tenni, de az biztos, hogy nagyon gyorsan átnézni mindent, hogy mikor mennyit lehet kivenni.
2011. ápr. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Azért javasolták, mert a lejárta után 3 hónap a kifizetési idő. De mivel előtte 3 hónappal felmondtuk, elméletileg a lejárat és a kiutalás egybe esik, pár nap különbséggel.
2011. ápr. 6. 16:04
 8/11 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
0%

Igen, de mivel így nem járt le a 8 év, csak 7 év x hónap, ezért lakáscélra kell fordítani és nem használható fel szabadon pl!!!! Ha lakásra kell ,akkor jó, de ha nem arra szántátok, jól keresztülhúzták a számításotok.

Elvileg levélben küldeni kell a Fundának értesítőt, hogy elfogadjátok-e a megtakarítás kiutalását. Ha ez visszamegy egy igennel, akkor küldik.

2011. ápr. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Lakásra kellene. :)


Még nem küldtek semmit, pedig 3 hónapja küldtük be a lapot.

Most azon gondolkodom, felfaxolom nekik.

Mázlimra a bevitelkor két fundis hölggyel is letanúztattam az átvételt.

2011. ápr. 7. 07:32
 10/11 anonim válasza:
Talán tudok segítséget ha írsz privit.
2011. ápr. 7. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!